GOK - ruszyły nabory na zajęcia

GOK - ruszyły nabory na zajęcia

Szanowni Państwo! W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego GOK Gminy Psary ruszył z zapisami na zajęcia. Z uwagi na duże zainteresowanie...

  • GOK - ruszyły nabory na zajęcia

    GOK - ruszyły nabory na zajęcia

Inauguracja roku kulturalnego 2017- podsumowanie

8 października w Ośrodku Kultury w Gródkowie uroczyście zainaugurowano nowy sezon kulturalny 2017/2018.

 W tym szczególnym wydarzeniu uczestniczyli, odpowiadając na zaproszenie Wójta Gminy Psary Tomasza Sadłonia i Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Psary Anny Nagły Przewodniczący Rady Gminy Psary Jacenty Kubica wraz z Radnymi Rady Gminy Psary, Sekretarz Gminy Psary Mirella Barańska-Sorn, Skarbnik Gminy Psary Joanna Przybyłek, Dyrektorzy i Kierownicy jednostek organizacyjnych gminy Psary, delegacje KGW i Członkowie Zespołów Artystycznych z naszej gminy działających pod auspicjami GOK Gminy Psary, reprezentanci organizacji społecznych, klubów i stowarzyszeń z terenu naszej gminy.

Wszystkich miłych gości imprezy powitała w sali widowiskowe GOK Gródków sekcja gitarowa działająca pod kierownictwem Jakuba Kudełki, w której wykonaniu widzowie usłyszeli trzy piękne melodie.

Kulminacyjnym punktem uroczystości było wręczenie statuetek „Rydwanów Kultury” osobom, które w sposób szczególny angażują się w prace na rzecz rozwoju kultury Gminy Psary. W tym roku te szczególne wyróżnienia trafiły do trzech kobiet, Małgorzaty Ilony Pasek, radnej Rady Gminy Psary z sołectwa Sarnów, Doroty Pronobis – Kościńskiej Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Strzyżowicach oraz Krystyny Barańskiej kierownika artystycznego Zespołu „Brzękowianie”.

 

Małgorzata Ilona Pasek – Od ubiegłego roku pełni funkcję Przewodniczącej Klubu Seniora Podróżnika. Aktywnie włącza się w działalność kulturalną na terenie gminy. Jako Przewodnicząca KSP zorganizowała 15 wycieczek krajoznawczych dla mieszkańców gminy. Wiele wyjazdów do operetki i teatru. Organizuje też spotkania z globtroterami, himalaistami i podróżnikami. W planach ma też powołanie Akademii Zdrowego Seniora i wykładów o tematyce aktywnego stylu życia i zdrowego odżywiania. Rodzice Pani Małgorzaty Wiesława i Józef Pierzchałowie wiele lat poświęcili aktywnej pracy społecznej dla dobra mieszkańców gminy i sołectwa Sarnów i przekazali córce pasję pięknego życia pełnego pracy i zaangażowania dla innych ludzi.

 

Dorota Pronobis-Kościńska pełni funkcję dyrektora od 2008 r. Kierowana przez nią placówka podejmuje szereg działań na rzecz rozwoju kultury i integracji środowiska lokalnego. Placówka organizuje konkursy i przeglądy artystyczne angażujące rodziców, uczniów i przedszkolaków z terenu gminy. Na uwagę zasługuje również działalność i osiągnięcia 1 Gromady Zuchowej „Leśne Skrzaty” oraz 2 Zagłębiowskiej Drużyny Harcerskiej „Leśni”, które aktywnie biorą udział w życiu społecznym i kulturalnym. Współpracując z Hufcem Ziemi Będzińskiej oraz PTTK oddział Będzin wzbogacają ofertę zajęć, upowszechniają turystykę, zwyczaje harcerskie, organizują uroczyste ogniska, biwaki. Od ubiegłego roku Szkoła Strzyżowice pod patronatem Wójta Gminy Psary, przy współpracy PTTK organizuje Gminny Złaz Turystyczno-Krajoznawczy „Wędruj z nami jesiennymi szlakami”, którego celem jest poznanie ciekawych miejsc i piękna krajobrazu gminy Psary, ochrona przyrody i popularyzowanie turystyki pieszej wśród dzieci i młodzieży.

 

Krystyna Barańska – od 16 lat pełni funkcję kierownika Świetlicy Wiejskiej w Brzękowicach. Przyczyniła się także do powstania Zespołu Śpiewaczego „Brzękowianie” i od początku istnienia Zespołu jest jego kierownikiem artystycznym. Pod jej kierownictwem Zespół zdobył wiele wyróżnień i nagród na prestiżowych konkursach, przeglądach i festiwalach. Do najznamienitszych należą Nagroda Starosty Będzińskiego w dziedzinie kultury „Kasztelanka” zdobyta w 2005 r oraz „Kryształ Kultury” przyznany przez Wójta Gminy Psary w ub r. Zespół w 2016 r koncertował w Rumunii, a w tym roku gościł młodych rumuńskich muzyków u siebie.

Pani Krystyna jest pomysłodawcą i organizatorem sztandarowych imprez kulturalnych odbywających się w Brzękowicach takich jak „Święto Latawca” którego odbyło się 10 edycji, „Cygańska jesień”, „Turniej sołectw” , Dzień Dziecka. Współpracuje z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Jej zainteresowania oscylują wokół muzyki, folkloru i etnografii.

Goście uroczystej Inauguracji Roku Kulturalnego mieli także okazję wysłuchać największych przebojów muzycznych lat 70-, 80-, 90-, ubiegłego stulecia za sprawą Agencji PrymArt , której artyści zabrali widzów w muzyczną podróż do tamtych lat i niezapomnianych szlagierów polskich i zagranicznych.

 

Dopełnieniem uroczystości był słodki poczęstunek dla wszystkich miłych gości.

 

GALERIA

Boisko wielofunkcyjne w Górze Siewierskiej

Informacji udziela ZGK w Psarach tel: 32 360 16 70

Boisko wielofunkcyjne w Brzękowicach Górnych

Informacji udziela ZGK w Psarach

tel: 32 360 16 70

 

Boisko wielofunkcyjne w Malinowicach

Informacji udziela ZGK w Psarach tel: 32 360 16 70

dig-Systemy

Zgodnie z art. 173 Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że serwis internetowy www.gok.psary.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień cookies w przeglądarce internetowej oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeżeli nie wyrażają Państwo zgody na zapisywanie plików cookies prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.