158908210 2953219081590454 5840341438796301692 o 6 marca 2021 w Ośrodku Kultury w Strzyżowicach odbyło się posiedzenie jury gminnych eliminacji konkursu recytatorskiego „Mały OKR” . 

W odróżnieniu od poprzednich edycji, przesłuchania nie odbywały się na żywo. Prace - filmy wideo z wykonaniami utworów - były dostarczane przez chętnych drogą on-line i później komisja oglądała przesłane wykonania.

W szranki recytatorskich rywalizacji stanęło prawie 80 uczennic i uczniów ze szkół podstawowych naszej gminy.   Prezentowali piękne, polskie wiersze i utwory prozatorskie.

Spośród przesłanych wykonań, jurorzy musieli wybrać te najlepiej prezentujące utwory poetyckie i fragmenty książek. Było to niezwykle trudne zadanie, gdyż wielu recytacji prezentowało bardzo wysoki poziom.

Ostatecznie jurorzy wytypowali do reprezentowania naszej gminy na konkursie wojewódzkim 6 osób. Wśród najmłodszych recytatorów najwyżej oceniono Paulinę Knapik  z ZSP w Sarnowie i jej interpretację wiersza „A jak będę dorosła” autorstwa Danuty Wawiołow oraz Weronikę Musiał recytującą wiersz „Szły myszy” i Zofię Gębkę która zaprezentowała wiersz „Do biedronki przyszedł żuk”. Obie dziewczynki są uczennicami  ZSP w Strzyżowicach. Dla jurorów w tej kategorii wiekowej ciekawym wykonaniem było też nagranie Filipa Chmielewskiego ze Szkoły Podstawowej w Dąbiu, recytującego wiersz „Kwoka” .

W kategorii wiekowej IV – VI klasa najwyższej oceniono Zofię Medaj z ZSP w Strzyżowicach i jej recytację wiersza „Spóźniony słowik” i fragmentu książki „Chłopak na opak”

Wśród najstarszych recytatorów wygrał Artur Grabara ze Szkoły Podstawowej w Gródkowie prezentujący wiersz „Dusiołek” i fragment książki „Mały Książę”

Laureaci konkursu gminnego  będą reprezentować naszą gminę podczas eliminacji na szczeblu regionalnym. 

Trzymamy kciuki za naszych młodych artystów i życzymy im POWODZENIA!