ksiazka okladkaAkademia Filmowa - listopad/ klasy I-III

Kim jest Lasse, a kim jest Maja, kto jest podejrzany, a kto jest niewinny, co to znaczy, że pozory mylą, a może myślą?

Po, co filmowcom green-screen i dlaczego robi się filmy na podstawie książek?

O tym wszystkim rozmawialiśmy z uczniami na spotkaniach filmowych dla klas I-III ze szkół podstawowych w Strzyżowicach, Sarnowie i Gródkowie przy okazji śledzenia przygód w filmie "Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Cienie nad Valleby".

Kto chce być detektywem musi koniecznie przeczytać książki o ich przygodach.

Do zobaczenia w grudniu na filmie "Małpia afera"!!!

Resized 20191109 100559 6829PRACOWNIA EDUKACJI ŻYWEJ - prezentujemy Wam relację z ostatniej wyprawy do lasu. Autorem jest Marek, nasz edukator prowadzący zajęcia.

plakat stop klatka a4 v 2 do internetuW ramach listopadowych zajęć poznajemy teatr cieni i uczymy się opowiadać historie z naszego życia.

Na ostatnich zajęciach próbowaliśmy napisać krótkie scenariusze naszych filmów na podstawie ważnych dla nas wydarzeń z minionego tygodnia.

Maja opowiadała o tym, że czyta właśnie książkę "Magiczne drzewo", Bartek, Iwo i Pola byli w kinie, a Ania odiwedziła papugarnię. Stąd właśnie w naszych przedstawieniach pojawili się różni bohaterowie: papuga, drzewo, bizon i miejsca: las i kino.

Filmy możecie zobaczyć TUTAJ.

IMG 20191105 091254 mAKADEMIA FILMOWA - listopad/przedszkolaki

To było prawdziwe oblężenie naszej kinowej twierdzy . Na sali mieliśmy około 400 uczestników !!!

11 11 8 20191112 1990618947Uroczysta msza święta, odprawiona w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Psarach rozpoczęła tegoroczne gminne obchody święta odzyskania niepodległości. Jak co roku 11 listopada mieszkańcy oraz zaproszeni goście wzięli udział w uroczystościach upamiętniających tą szczególną datę w polskiej historii. Po nabożeństwie prowadzonym przez ks. Kanclerza Mariusza Karasia i ks. proboszcza Jana Piekarskiego uczestnicy przenieśli się do sali bankietowej GBP w Psarach, gdzie odbyła się dalsza cześć uroczystości. Po powitaniu gości, wójt gminy Psary Tomasz Sadłoń w swoim krótkim przemówienia zaznaczył jak ważnym momentem w dziejach kraju było odzyskanie przez Polskę niepodległości i jak istotne jest kultywowanie tradycji obchodzenia tego święta oraz podkreślił ważną rolę jaką odgrywają samorządy we współczesnej historii kraju.

IMG 2010Wczoraj rozpoczęliśmy nasze spotkania w ramach zajęć w pracowni animacji filmowej.
Pracowni, która mamy nadzieję, będzie światowym centrum animacji.

Smoczalegenda2019IMG 20191025 173101W piątkowe popołudnie 25 października w sali widowiskowej GOK w Gródkowie odbył się spektakl dal dzieci pt. „Smocza Legenda”. Ta zabawna i szczera opowieść, oparta została na podstawie najbardziej znanej krakowskiej legendy o Smoku Wawelskim. Poprzez wspólną zabawę dzieci poznały znaczenie takich wartości jak uczciwości i szacunek. Spektakl ukazywał w prosty i zabawny sposób, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywa prawdziwa i szczera przyjaźni.

jazzowe zaduszki 2019 1 20191105 1998030193W niedzielny wieczór, 3 listopada, CUS Strzyżowice gościł uczestników „Zaduszek Jazzowych”. Przed publicznością, która szczelnie wypełniła salę widowiskową strzyżowickiej placówki zaprezentował się Zespół „Inspired Jazz Quintet”. Założycielem zespołu jest Michał Sobolewski, muzyk z naszej gminy, który jest autorem kolejnego już projektu muzycznego w CUS Strzyżowice. Przed paroma miesiącami wspólnie z zespołem Gospel Band przedstawił koncert „Dotyk Nieba”. Tym razem przed widzami wystąpili muzycy w składzie: Wokal- Alicja Mikuśkiewicz – czyli polska Amy Winehouse, artystka wykonuje muzykę jazzową, soul i inne gatunki muzyki współczesnej.

jesienne impresje 1 20191105 171489111318 października w GOK w Gródkowie, odbyła się wystawa prac członków Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego z okazji 35-lecia działalności. Artyści prezentowali swoje prace z zakresu malarstwa, haftu artystycznego i fotografii. Spotkanie było połączone z wieczorkiem literacko - poetyckim, podczas którego członkowie stowarzyszenia prezentowali swoją autorska poezje oraz wiersze polskich poetów. Organizatorem spotkania było Stowarzyszenie Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego. GALERIA ZDJĘĆ

IMG84133 3

28 października odbyły się pierwsze zajęcia w ramach "Pracowni Edukacji Żywej".

Nasi uczestnicy spotkali dziki, żuki i mieli okazję poznać nocne życie lasu na terenie Gródkowa.

Wyposażeni w latarki i prowadzeni przez Pana Marka - edukatora zobaczyli jak zmienia się przyroda w czasie zamieniania się dnia w noc. Najlepsze wieści są jednak takie, że w listopadzie pracownia rusza w pełnym wymiarze :).

Zajęcia przenosimy z poniedziałku na SOBOTĘ, a właściwie na 2 soboty w danym miesiącu ustalane każdorazowo z uwzględnieniem pogody. Informacje o najbliższym spotkaniu będziemy przekazywać uczestnikom grupy telefonicznie.Prawdziwa natura będzie zatem kierowała losami naszych spotkań.