dzien sportu 2021 4 20210921 1789020993W miniony weekend, 18 września, na psarskim orliku odbyło się niecodzienne wydarzenia. Po raz pierwszy Animatorzy zorganizowali Dzień Sportu na Orliku. Wydarzenie to otrzymało dofinansowanie ze środków Fundacji Orły Sportu, w ramach konkursu kierowanego do animatorów Orlika. Dzięki temu nasz psarski orlik znalazł się w grupie 3 wyróżnionych orlików w województwie śląskim, oraz w gronie 101 obiektów z całej Polski.

b 251684a492aa60f2561bb60bde1735ecef25 września zapraszamy na Turnieju Oldbojów 2021, który w tym roku odbędzie się na stadionie KS Preczów, ul. Szkolna.
Regulamin dostępny na stronie www.gok.psary.pl
Organizatorzy: SKF Sportowa Gmina Psary, Gmina Psary, GOK Gminy Psary

swito pieczonego ziemniaka 8 20210921 184705495518 września na placu przy CUS Strzyżowice odbyło się Święto Pieczonego Ziemniaka. Po przerwie związanej z pandemią, ponownie to wydarzenie zagościło w kalendarzu gminnych imprez i zgromadziło ogromną rzeszę mieszkańców gminy. Organizatorami Święta Pieczonego Ziemniaka był GOK Gminy Psary, CUS Strzyżowice i KGW Strzyżowice.

klinkier podluzyny gddkia 1Zapraszamy w ramach projektu “Historyczne ścieżki gminy Psary” uczennice i uczniów klas od 6 do 8 ze szkół podstawowych wraz z nauczycielkami i nauczycielami na 2 spacery historyczne.

pop art alarm clocks set half tone background 1441 3264Zapraszamy do zapoznania się  z listą zajęć, na które prowadzone są zapisy zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

Honeyview IMG 3300W niedzielne popołudnie w Goląszy Górnej odbył się uroczysty festyn z okazji otwarcia ośrodka kultury w Goląszy Górnej. Nowa placówka, będąca filią Gminnego Ośrodka Kultury, swoje miejsce znalazła w wyremontowanym budynku byłej szkoły w Goląszy Górnej. Po blisko dwuletnim remoncie do rąk mieszkańców wrócił piękny, zmodernizowany, nowoczesny obiekt, w pełni wyposażony i dostosowany do potrzeb i oczekiwań mieszkańców.

polkolonie podsumowanie do internetu

W dniach od 5 do 9 lipca w Ośrodku Kultury w Górze Siewierskiej miała miejsce wspaniała przygoda, czyli nasze wakacyjne spotkania z przyrodą po angielsku. To, co się na nich działo przerosło-w pozytywnym sensie-oczekiwania organizatorów, czyli Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Psary i i Stowarzyszenie Edukatorów Kulturalnych O WILKU MOWA odnośnie tego, jak można spędzać czas na łonie natury z grupą młodych osób w wieku od 9 do 12 lat.

konwersja cyfrowaGminny Ośrodek Kultury Gminy Psary pozyskał dotację w wysokości 160 300 zł na działania inwestycyjne i szkoleniowe w ramach programu "Konwersja Cyfrowa Domów Kultury" finansowanego z Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, którego operatorem jest Narodowe Centrum Kultury.

JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMIGminny Ośrodek Kultury Gminy Psary dołącza dzisiaj do akcji #challengeniebieskiemotyle2021. Dzięki nominacji otrzymanej od kadry Żłobka w Psarach, dorzucamy naszą cegiełkę do akcji na rzecz poszerzenie wiedzy i świadomości na temat autyzmu i przekazujemy iskierki przyjaźni osobom z autyzmem i ich rodzinom.🦋
W pełnej gotowości przyjęliśmy zaproszenie i "Jesteśmy z Wami niebieskimi motylami".

🥰Nasze wspaniałe animatorki wykonały cztery symboliczne zadania:
- pracę plastyczną "Jesteśmy z Wami niebieskimi motylami"
- zaprezentowały niebieskie barwy akcji
- udostępniliśmy informacje o akcji na stronie naszej placówki www.gok.psary.pl
- i na koniec cykneliśmy wspólną focie z napisem

Dziękujemy za nominację i kontynuujemy akcję #challengeniebieskiemotyle2021
NOMINUJEMY: Stowarzyszenie Kobiet "18+" oraz Kreo przestrzeń dla edukacji
Na wykonanie zadania każdy nominowany otrzymuje 48 godzin.👀❤️

Trzymamy kciuki za nominowane osoby i życzymy powodzenia!