lutyEDUKACJA ŻYWA - najbliższe zajęcia odbędą się 29 lutego o godzinie 10:00.

Informację o tym, gdzie się spotykamy wyśle bezpośrednio do uczestników zajęć Pan Marek, prowadzący zajęcia, 27 lutego w godzinach popołudniowych.

Hop!

dzie babci i dziadka w brzkowicach golszy 4 20200211 1208726985Po powitaniu gości wystąpiły dzieci ze szkoły podstawowej w Dabiu, które deklamowaly wierszyki oraz tańczyły. Wokalne popisy przed publicznością dały: Oliwia Adamczyk oraz czteroletnia Ola Korpak, która zaśpiewała piosenkę "Orkiestry dęte". Po występach dzieci, radny pan Adam Adamczyk złożył życzenia zebranym babciom i dziadkom. Następnie wystąpił kabaret "Senioritki" z Klubu Seniora w Brzekowicach.

dzie babci i dziadka w preczowie 13 20200130 1157467781W dniu 26 stycznia 2020 r. o godz 17:00, w Ośrodku Kultury w Preczowie odbyło się coroczne spotkanie z okazji Święta Babci i Dziadka. Wśród zaproszonych gości obecni byli Wójt Gminy Psary Tomasz Sadłoń z małżonką, radny Rady Gminy  w Psarach Jarosław Nowak, sołtys Wojciech Kamecki z małżonką, sponsor naszego spotkania państwo Danuta i Zdzisław Wszoła, członkowie Rady Sołeckiej, oraz przybyłe na to spotkanie Babcie i Dziadkowie. Z okazji tego święta wspaniały występ artystyczny zaprezentowały dzieci z Ośrodka Kultury w Preczowie, następnie kilka piosenek zaśpiewał młody wokalista Julian Sikora. Po występach dzieci, Babcie i Dziadkowie otrzymali drobne upominki.

koledy cus 12 20200121 159263696119 stycznia w gościnnych murach Centrum Usług Społecznych w Strzyżowicach odbył się uroczysty „Wieczór Kolęd” organizowany przez GOK Gminy Psary, Ośrodek Kultury w Strzyżowicach , Zespół „Strzyżowiczanie” i KGW Strzyżowice. Na program uroczystości złożyły się widowisko jasełkowe w wykonaniu grupy teatralnej „Teatrzaki” działającej przy Ośrodku Kultury w Strzyżowicach i koncert kolęd zaprezentowany przez Zespół „Strzyżowiczanie” pod kierownictwem Włodzimierza Kotuły. Zespół przedstawił kilkanaście pięknych polskich kolęd tych popularnych oraz mniej znanych. Na wstępie uroczystości ciepłe słowa i najlepsze życzenia skierowała do zebranych gości Zastępca Wójta Gminy Psary Marta Szymiec.

ferie zimowe 23 20200120 1965790441Pierwszy tydzień ferii upłynął nam bardzo pracowicie, wesoło i kolorowo. W ośrodku kultury w Gródkowie powstały m.in gustowne kapelusze, w Preczowie eleganckie kartki okolicznościowe, a w Brzękowicach przedszkolaki kontynuowały zmagania z matematycznymi quizami i łamigłówkami.  Miłośnicy lepienia masy solnej tworzyli niecodzienne figurki w Dąbiu, w Sarnowie młodzi projektanci ozdabiali eko-torby i tworzyli własne pacynki. A w Strzyżowicach dzieciaki wycinały, kleiły i konstruowały zimowe lampiony.  Dzięki uprzejmości druhów OSP Goląsza-Brzękowcie udało się zoorganizować kurs pierwszej pomocy przedmedycznej dla dzieci, który odbył się w ośrodku w Brzękwoicach-Goląszy. Młodzi adpeci ratownictwa mogli na własnej skórze przekonać się jak trudne jest to zadanie oraz sprawdzić się w samodzielnej akcji resuscytacji.

operetka 20 20200120 2069132549W sobotnie popołudnie, 18 stycznia, w GOK w Gródkowie, rozbrzmiały najwiekszę i najbardziej lubiane dzieła operetkowe świata. W niezapomnianą podróż, pełną muzycznych usniesień i wzruszeń do KRAINY OPERETKI zabrali publiczność: Jolanta Kremer aktora i śpiewaczka Gliwickiego Teatru Muzycznego, Oskar Jasiński - charyzmatyczny, pełen humoru i energii tenor oraz Adam Mazoń – pianista akompaniator na co dzień związany z bytomską szkołą baletową.

wosp 48 20200120 1343506650Za nami już 28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Psary po raz 10. włączyły się w akcję i zagrały razem z WOŚP.

W tym roku pod hasłem „Wiatr w żagle”, zbieraliśmy fundusze dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. W czterech sztabach, które pracowały w tym roku w gminie, wolontariuszom udało się zebrać rekordową kwotę 86 618,53 zł.
Tegoroczny gminny finał rozpoczął się o godz. 17.00 na placu przed Urzędem Gminy w Psarach. Jak co roku, koncert był znakomitą okazją, aby na scenie przed licznie zgromadzoną publicznością, zaprezentowali się młodzi i utalentowani mieszkańcy gminy Psary.

wieczor koled i pastoralek 19 20200108 1702535419W jedynym W swoim rodzaju okresie świąteczno-noworocznym tradycją w naszej gminie jest noworoczny koncert kolęd i pastorałek. Wspólne kolędowanie odbyło się, 6 stycznia, w Święto Trzech Króli, w ośrodku kultury w Dąbiu. Noworoczne życzenia wszelkiej pomyślności na początku spotkania przekazał przybyłym mieszkańcom Wójt Gminy Tomasz Sadłoń. Koncert rozpoczął występ uczniów i przedszkolaków ze szkoły podstawowej w Dąbiu, którzy zaprezentowali widzom montaż słowno-muzyczny pt.: „Kochaj ludzi, kochaj życie – carpe diem”. Przedstawienie z przesłaniem mówiącym o wzajemnym szacunku i miłości do bliźniego spotkało się z ciepłym przyjęciem publiczności, która młodych artystów nagrodziła gromkimi brawami. 

soeckie mikoajki w preczowie 17 20191210 11060344358 grudnia o godz 17:00 w Ośrodku Kultury w Preczowie, odbyło się już kolejne spotkanie ze św Mikołajem, którego organizatorami byli : GOK, sołtys Wojciech Kamecki, radny Jarosław Nowak i OSP Preczów. Tym razem forma naszego spotkania była nieco inna niż w poprzednich latach, gościliśmy Pipka i Psotkę elfy św Mikołaja, które wspaniale bawiły się z licznie zgromadzonymi dziećmi i ich rodzicami, było mnóstwo zabawy, śmiechu i przytulania. Po skończonych zabawach na głośne zaproszenie wszystkich dzieci przybył św Mikołaj, który dla każdego dziecka miał słodki upominek. Sponsorem tego radosnego wydarzenia jak co roku jest firma MILES, która zawsze pamięta o najmłodszych mieszkańcach sołectwa Preczów oraz GOK Gminy Psary. Dziękujemy bardzo wszystkim którzy tak licznie przybywają na nasze spotkania i zapraszamy za rok. GALERIA ZDJĘĆ

BARBÓRKA Psary 04 12 20194 grudnia 2019 uroczystą Mszą Świętą w Kościele Parafialnym pw. Św Piotra i Pawła celebrowaną przez Notariusza Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu Księdza Marcina Krzeszaka oraz Proboszcza parafii Psary- księdza Jana Piekarskiego rozpoczęto tegoroczne obchody Górniczego Święta w Gminie Psary. Podczas mszy świętej w asyście górniczych sztandarów i orkiestry górniczej wspominano wszystkich górników z sołectw Gminy Psary, którzy zginęli na posterunkach pracy w kopalniach węgla kamiennego. Obecnym na mszy górnikom i ich rodzinom księża celebranci złożyli serdeczne życzenia zdrowia i łaskawej opieki swojej patronki – Świętej Barbary.