Znamy już wyniki konkursu.
Spośród 31 otrzymanych pracy wybraliśmy 5 w poszczególnych kategoriach:

158908210 2953219081590454 5840341438796301692 o 6 marca 2021 w Ośrodku Kultury w Strzyżowicach odbyło się posiedzenie jury gminnych eliminacji konkursu recytatorskiego „Mały OKR” .

1Zapraszamy serdecznie do udziału w konkursie plastycznym, poświęconym Świętom  Wielkanocnym pt  WIELKANOCNE TRADYCJA.

SZCZEGÓŁY I REGULAMIN PONIŻEJ. Konkurs realizowany pod honorowym patronatem Wójta Gminy Psary.

Na zgłoszenia prac czekamy do 29 marca. Prace należy dostarczyć osobiście do GOK, ul. Zwycięstwa 2, tel 32/267-22-59, od pon-pt 8:00-15:00.

KARTA ZGŁOSZENIA DO POBRANIA

ZGODA RODO DO POBRANIA

Zrzut ekranu 2021 03 8 o 17.52.43Szanowne Panie,

pracownice Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Psary przygotowały

dla Was interpretacje swoich ulubionych wierszy i tekstów o kobietach.

Zapraszamy na wirtualne przedstawienie, w którym odnajdziecie różne oblicza kobiet -

wystarczy tylko kliknąć w grafikę poniżej.

Czarny i Biały Pisanie Klasa BiuletynZapraszamy do wypełnienia ankiety badającej potrzeby mieszkańców w zakresie oferty kutlrualnej GOK.

ANKIETA GOK GMINY PSARY

do art. cyfrowi experciDzięki współpracy z Wyższą Szkołą HUMANITAS, Gminny Ośrodek Kultury Gminy Psary od połowy lutego, będzie częścią projektu "Cyfrowi eksperci" dofinansowanego ze środków unijnych, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.👩‍🎓
Celem projektu jest zwiększenie kompetencji pracowników Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Psary w prowadzeniu zajęć dla dzieci i młodzieży z zakresu programowania i dziennikarstwa online.

sm IMG 306410 lutego wręczono Kryształy Kultury – nagrody Wójta Gminy Psary za osiągnięcia w dziedzinie kultury. W tym roku spotkanie odbyło się w kameralnym gronie z zachowaniem reżimu sanitarnego.

„Kryształy Kultury” są przyznawane w szczególności twórcom, artystom, organizatorom i promotorom działalności kulturalnej, popularyzatorom kultury, pracownikom instytucji kultury, nauczycielom szkół artystycznych oraz podmiotom prowadzącym działalność kulturalną. Nagrody mogą być wręczane w dwóch kategoriach: pierwszej dla osób fizycznych zamieszkałych na terenie gminy Psary, drugiej dla osób prawnych i innych podmiotów, np. zespołów śpiewaczych, mających siedzibę na terenie gminy Psary, na podstawie oceny całokształtu działalności lub osiągnięć o istotnym znaczeniu.

Honeyview open flying old books 2Zapraszamy do udziału w gminnych eliminacjach do ogólnopolskiego konkursu "Mały OKR".
Jest to konkurs recytatorski o zasięgu regionalnym adresowany do uczniów szkół podstawowych klas 0-III , IV-VI i VII-VIII . Warunkiem udziału jest przygotowanie repertuaru odpowiadającego założeniom wybranej kategorii konkursowej.
Co roku eliminacje odbywały się stacjonarnie w GOK oraz CUS.
W TYM ROKU ZE WZGLĘDU NA PANUJĄCA PANDEMIĘ
ELIMINACJE GMINNE ODBĘDĄ SIĘ W FORMIE ON-LINE

do netu 2W poniedziałek w Centrum Usług Społecznych w Strzyżowicach odbył się wywiad radiowy o projekcie "Wyśpiewana tradycja".

Redaktorką prowadzącą była Katarzyna Herbuś z radia Katowice, a rozmówczyniami i rozmówcami były członkinie i członkowie 3 spośród 9 zespołów śpiewaczych z gminy Psary: Grażyna Słania i Jadwiga Flak z zespołu "Strzyżowiczanie"; Anna Nagły z zespołu "Dąbie"; Halina Niedbała i Paweł Niedbała z zespołu "Tęcza".

IMG 20210127 183856 CopyW tym roku cała Polska pokazała, że pomimo pandemii i obostrzeń znów potrafimy się zjednoczyć i otworzyć serca dla potrzebujących. Tym samy czyniąc nowy rekord wielkoorkiestrowej zbiórki, który na tą chwilę osiągnął zawrotną kwotę ponad 127 mln złotych😍🤗💪, a przecież liczenie wciąż trwa.