Honeyview IMG 3300W niedzielne popołudnie w Goląszy Górnej odbył się uroczysty festyn z okazji otwarcia ośrodka kultury w Goląszy Górnej. Nowa placówka, będąca filią Gminnego Ośrodka Kultury, swoje miejsce znalazła w wyremontowanym budynku byłej szkoły w Goląszy Górnej. Po blisko dwuletnim remoncie do rąk mieszkańców wrócił piękny, zmodernizowany, nowoczesny obiekt, w pełni wyposażony i dostosowany do potrzeb i oczekiwań mieszkańców.

polkolonie podsumowanie do internetu

W dniach od 5 do 9 lipca w Ośrodku Kultury w Górze Siewierskiej miała miejsce wspaniała przygoda, czyli nasze wakacyjne spotkania z przyrodą po angielsku. To, co się na nich działo przerosło-w pozytywnym sensie-oczekiwania organizatorów, czyli Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Psary i i Stowarzyszenie Edukatorów Kulturalnych O WILKU MOWA odnośnie tego, jak można spędzać czas na łonie natury z grupą młodych osób w wieku od 9 do 12 lat.

konwersja cyfrowaGminny Ośrodek Kultury Gminy Psary pozyskał dotację w wysokości 160 300 zł na działania inwestycyjne i szkoleniowe w ramach programu "Konwersja Cyfrowa Domów Kultury" finansowanego z Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, którego operatorem jest Narodowe Centrum Kultury.

 

JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMIGminny Ośrodek Kultury Gminy Psary dołącza dzisiaj do akcji #challengeniebieskiemotyle2021. Dzięki nominacji otrzymanej od kadry Żłobka w Psarach, dorzucamy naszą cegiełkę do akcji na rzecz poszerzenie wiedzy i świadomości na temat autyzmu i przekazujemy iskierki przyjaźni osobom z autyzmem i ich rodzinom.🦋
W pełnej gotowości przyjęliśmy zaproszenie i "Jesteśmy z Wami niebieskimi motylami".

🥰Nasze wspaniałe animatorki wykonały cztery symboliczne zadania:
- pracę plastyczną "Jesteśmy z Wami niebieskimi motylami"
- zaprezentowały niebieskie barwy akcji
- udostępniliśmy informacje o akcji na stronie naszej placówki www.gok.psary.pl
- i na koniec cykneliśmy wspólną focie z napisem

Dziękujemy za nominację i kontynuujemy akcję #challengeniebieskiemotyle2021
NOMINUJEMY: Stowarzyszenie Kobiet "18+" oraz Kreo przestrzeń dla edukacji
Na wykonanie zadania każdy nominowany otrzymuje 48 godzin.👀❤️

Trzymamy kciuki za nominowane osoby i życzymy powodzenia!

metedy spisu plakatTrwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Udział w nim jest obowiązkowy, dlatego warto pamiętać o dopełnieniu formalności. Przewidzianych jest kilka metod, za pomocą których można tego dokonać:

- pierwsza z nich to samospis internetowy za pośrednictwem aplikacji dostępnej na stronie internetowej https://spis.gov.pl. Aby zalogować się do aplikacji należy użyć profilu zaufanego lub numeru PESEL. Dokonując samospisu należy pamiętać, że można tego dokonać w ciągu dwóch tygodni od pierwszego zalogowania,

- drugą metodą jest dokonanie spisu przez telefon. W tym celu należy zadzwonić na uruchomioną przez Główny Urząd Statystyczny infolinię pod numerem telefonu 22 279 99 99. Infolinia pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 18:00,

- trzecią metodą jest dokonanie spisu przez rachmistrzów spisowych. Osoby, które z różnych powodów nie dopełniły obowiązku poprzez samospis internetowy lub poprzez infolinię spisową, zostaną spisane przez rachmistrzów spisowych. Rachmistrzowie dokonują wywiadu telefonicznego dzwoniąc z numerów telefonów 22 828 88 88 oraz 22 279 99 99. Rachmistrz spisowy ma nadany identyfikator wydany przez Wojewódzkie Biuro Spisowe zawierający imię, nazwisko, numer, godło, informację o przetwarzaniu danych osobowych. Tożsamość rachmistrza można sprawdzić zarówno na infolinii spisowej pod numerem telefonu 22 279 99 99, jak i poprzez aplikację dostępną na stronie https://rachmistrz.stat.gov.pl/.

Osoby, które do momentu kontaktu z rachmistrzem spisowym nie dopełniły obowiązku spisowego muszą odpowiedzieć na pytania rachmistrza. Nie można odmówić rachmistrzowi spisu tłumacząc się dokonaniem spisu w późniejszym terminie za pomocą aplikacji czy też infolinii. Odmowa udziału w spisie skutkuje wszczęciem postępowania egzekucyjnego w celu zasądzenia kary grzywny przewidzianej w ustawie z dnia 29 czerwca 1995 r. o statystyce publicznej (art. 57 ustawy).

Od 23 czerwca 2021 r. możliwe jest również przeprowadzenie przez rachmistrzów wywiadów bezpośrednich w terenie, tak więc możliwa jest sytuacja, że rachmistrz spisowy dokona spisu w domu mieszkańca, okazując się opisanym identyfikatorem.

W celu umożliwienia dopełnienia obowiązku spisowego mieszkańcom Gminy Psary w dniu 10 lipca 2021 r. od godziny 8.00 do godziny 14.00 w Urzędzie Gminy w Psarach zostanie udostępnione stanowisko do samospisu internetowego, gdzie upoważnieni pracownicy w razie potrzeby będą zapewniali wsparcie merytoryczne i techniczne przy dokonywaniu samospisu. W tym dniu będzie również możliwość załatwienia spraw z zakresu ewidencji ludności i dowodów osobistych.

baner fb szukamy pamiatek 1920 1080

Gminny Ośrodek Kultury Gminy Psary szuka osób, które mają do opowiedzenia historie, są związane z losami lub są w posiadaniu pamiątek poniższych obiektów z terenu gminy Psary:

festyn nocy witojakiej 55 20210624 155973669319 czerwca na stadionie LKS „Błyskawica” Preczów odbył się festyn z okazji Nocy Świętojańskiej, który swoim programem nawiązywał do tradycji corocznego Świętojańskiego Festiwalu Pieśni i Przyśpiewek Zalotnych.

W tym roku wyjątkowo, wydarzenie miało formę muzycznego spotkania zespołów, a nie festiwalu piosenki, co było spowodowane wielomiesięczną pandemią i brakiem możliwości odbywania regularnych prób przez zespoły śpiewacze.

depositphotos 50845597 stock illustration a summer vacationKochane dziaciaki, serdecznie zapraszamy do spędzenia wakacji z GOKiem. W tym roku, mamy dla Was mnóstwo ciekawych propozycji, warsztatów, zajęć, spotkań i wycieczek oraz trzy turnusy półkolonii.

Szczegółowa oferta zajęć w poszczególnych placówkach i zapisy już są na naszej stronie,

Zapraszamy!

A tutaj link do krotkiej fotorelacji z wakacji z GOKiem AKCJA LATO FOTOGALERIA

polkolonie majka baner fbZapraszamy młodzież w wieku od 9 do 12 lat w dniach od 5 do 9 lipca 2021 roku na bezpłatne zajęcia/półkolonie 

Let’s go outside- wakacyjne spotkanie z przyrodą po angielsku

organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury Gminy Psary i Stowarzyszenie Edukatorów Kulturalnych O WILKU MOWA

25 czerwca 2021 o godz. 21:00, na rynku w Bytomiu odbędą się Metropolitalne Obchody 100. Rocznicy III Powstania Śląskiego.