Zapraszmy 19 sierpnia o godz.18:30 na koncert MOC JAZZU by POPEK BAND. Zagrają: Wojciech Gąsior - gitara basowa, Sebastian Janik - saksofon, Kacper Popek - perkusja, Michał Rorat - klawisze, Tomasz Onysek - trąbka. BIlety do nabycia na https://bilety.gok.psary.pl/index.php/repertoire.html?id=48

Popek Band powstał w 2018 roku z inicjatywy perkusisty, kompozytora i producenta muzycznego Kacpra Popka. Zespół wykonuje światowe przeboje muzyki fusion, współczesnie i z poprzednich dekad: m.in, Chick Corea, Kenny Garret, Thudercat oraz autorskie kompozycje. Na koncercie "Moc Jazzu by Popek Band" zespół wystąpi w składzie:

• Kacper Popek - Na terenie Polski i Europy współpracował z wieloma artystami różnych stylistyk muzycznych. Między innymi: Darek Malejonek, Ewa Uryga, Beata Bednarz, Mieczysław Szcześniak, Halina Młynkowa, Chór TGD, Piotr Cugowski, Krzysztof Cugowski, Wojciech Cugowski, Natalia Kukulska, Jan "Ptaszyn" Wróblewski, Kuba Badach, Pectus, Chór Gospel Rain, Skubas, Ania Rusowicz, John Porter, Robert Cichy, Krzysztof Iwaneczko, Anna Karwan, Natalia Niemen i wielu innych.
  • Tomasz Onysek - Jako muzyk Filharmonii Częstochowskiej oraz Filharmonii Kaliskiej czy NOSPR w Katowicach grał po dyrekcją takich znakomitych dyrygentów jak Jerzy Maksymiuk, Krzysztof Penderecki, Antonii Witt, Ruben Silva, Jacek Mirosław Błaszczyk, Gabriel Chmura, Tadeusz Strugała, Jerzy Salwarowski oraz ze światowej sławy muzykami: Midori, Bomsori Kim, Joshua Bell, Misha Maisky, Ingolf Wunder, Rafał Blechacz, Waldemar Malicki.
  • Wojciech Gąsior - Basista, aranżer, muzyk sesyjny, multiinstrumentalista, pedagog, absolwent Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Pracował z wieloma uznanymi artystami grając jazz, gospel, soul oraz pop- rock. Koncertował m. in. z: Natalią Niemen, Adamem Sztabą, Kubą Badachem, Mieczysławem Szcześniakiem, Andrzejem Lampertem, Ewą Urygą, Mate.O a także z wieloma artystami gospelowymi ze Stanów Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii. Występował na wielu festiwalach gospelowych w całej Europie. W latach 2017 - 2019 był współproducentem i szefem muzycznym trasy gospel odbywającej się co roku w sierpniu na terenie Polski, z gwiazdami muzyki gospel z USA.
  • Michał Rorat - Pianista, aranżer, kompozytor oraz akompaniator. Współpracuje z Teatrem im. Adama Mickiewicza w Częstochowie oraz Teatrem im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Współpracował ze Zbigniewem Wodeckim, Marcinem Pospieszalskim, Pawłem Dobrowolskim, Tomkiem Torresem, Frankiem Parkerem, Piotrem Machalicą, Muńkiem Staszczykiem, Bradem Terrym, Grażyną Brodzińską i wieloma innymi.
  • Sebastian Janik - Współpracował m. in. z Teatrem im. Adama Mickiewicza, jak również takimi artystami jak: Marcin Pospieszalski, Mateusz Pospieszalski, Zbigniew Wodecki, Frank Parker, Wojtek Pilichowski, Kasia Kowalska, Izabela Trojanowska, Olek Klepacz, Muniek Staszczyk, Kasia Moś, Michał Gasz, Anna Andrzejewska, Mateusz Ziółko, Robert Janowski, Grażyna Brodzińska, Wojciech Cugowski czy Grażyna Łobaszewska.

1