Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

 

16 marca Gminny Ośrodek Kultury w Gródkowie gościł na swojej scenie uczniów Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Bytomiu. Młodzi artyści, klasy skrzypiec Jacka Siemka, zgromadzonej publiczności zaprezentowali najpiękniejsze utwory z repertuaru muzyki klasycznej. Pablo Sarasate, Edouard Lalo czy Max Bruch to tylko niektórzy kompozytorzy, których utwory zabrzmiały w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Gródkowie.

Prawdziwy klasyk muzyki poważnej wykonała na koniec tegoroczna maturzystka Magdalena Różycka, była to pierwsza część Koncertu d-moll op. 47 Jean Sibeliusa. Jest to pozycja wykonywana na największych i najbardziej prestiżowych scenach muzycznych całego świata. Utwór ten w pełni pokazuje kunszt oraz wysoką technikę wykonawcy, która potrzebna jest do wykonania tego koncertu. Reakcja publiczności była bardzo pozytywna i liczymy na dalszą współprace z uczniami bytomskiej szkoły.

Koncert odbył się w ramach comiesięcznego cyklu koncertów muzycznych, dla mieszkańców gminy Psary.

joomplu:3518joomplu:3524joomplu:3520

PRZEJDŹ DO GALERII

 

Strona zrealizowana w ramach projektu z III Osi Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 - „Zwiększenie stopnia oraz poprawa umiejętności korzystania z Internetu, w tym z e-usług publicznych w szczególności realizuje cel stworzenie trwałych mechanizmów podnoszenia kompetencji cyfrowych na poziomie lokalnym” 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej” dotyczący realizacji projektu systemowego pn. „Konwersja cyfrowa domów kultury” - zadanie GOK gminy Psary: goknet-GOK Gminy Psary wita w sieci!