Honeyview IMG 3300W niedzielne popołudnie w Goląszy Górnej odbył się uroczysty festyn z okazji otwarcia ośrodka kultury w Goląszy Górnej. Nowa placówka, będąca filią Gminnego Ośrodka Kultury, swoje miejsce znalazła w wyremontowanym budynku byłej szkoły w Goląszy Górnej. Po blisko dwuletnim remoncie do rąk mieszkańców wrócił piękny, zmodernizowany, nowoczesny obiekt, w pełni wyposażony i dostosowany do potrzeb i oczekiwań mieszkańców.

Festyn rozpoczął występ Kabaretu SENIORITKI z Klubu Seniora Brzękowice – Goląsza, którzy w swoim humorystycznym wystąpieniu pt. „Wesołe jest życie staruszka” zaprezentowali zebranej publiczności swój najnowszy skecz. W oficjalnej części, krótką historię budynku oraz etapy modernizacji przybliżył mieszkańcom wójt Gminy Tomasz Sadłoń, który ze sceny skierował serdeczne podziękowania dla wszystkich osób, które były zaangażowane w projekt oraz prace nad odnowieniem budynku.

Swoją obecnością, niedzielny festyn zaszczyciło grono zaproszonych gości, którzy w swoich wystąpieniach nie kryli zachwytu oraz słów uznania za pomysł,wykonanie i oddanie w ręce mieszkańców tak wspaniałego obiektu. Wśród zaproszonych gości byli posłowie na Sejm RP Barbara Dolniak, Waldemar Andzel oraz w imieniu posła Mateusza Bochenka, przedstawiciel biura poselskiego Mateusz Ligęza, przewodniczący rady gminy Jacenty Kubica wraz z radnymi, radny sołectwa Tomasz Ślęczka wraz z sołtysem Jackiem Łaszczykiem, przedstawiciele Klubu Seniora z przewodnicząca Sylwią Nikiel, prezeski KGW z Goląszy i Brzękowic Marianna Kozieł i Krystyna Flak, kierownik zespołu „Brzekowianie” Krystyna Barańska, Anna Nagły, prezes OSP Goląsza-Brzekowice Tomasz Barański wraz z druhami strażakami oraz kierownicy urzędu gminy, jednostek gminach, reprezentacje gminnych stowarzyszeń oraz sołtysi.

W programie niedzielnego festyny, GOK przygotował dla mieszkańców sporo atrakcji. Po oficjalnym przecięciu wstęgi i odsłonięciu pamiątkowej tablicy, mieszkańcy mogli wejść do środka i zwiedzić obiekt, a najmłodsi mogli przetestować nową salę zabaw, stworzoną specjalnie z myślą o najmłodszych.

Na zewnątrz na najmłodszych czekała zjeżdżalnia oraz liczne animacje, w tym gry i zabawy muzyczne, balonowe zwierzątka i chusta animacyjna. Dorośli mogli wysłuchać koncertu zespołu Band Hadżi, który zagrał dla mieszkańców swoje najnowsze kawałki z nowo wydanej płyty.

Dla wszystkich gości, GOK przygotował słodki poczęstunek oraz kawę i herbatę. Nie zawiedli również druhowie z OSP Goląsza-Brzekowcie, którzy do dyspozycji uczestników festynu oddali swój wóz strażacki. Każdy zainteresowany mógł zobaczy co jest w środku, założyć strażacki hełm, a nawet trafić wodą z węza strażackiego do celu, za co serdecznie dziękujemy.

Dopełnieniem niedzielnego wydarzenia były gminne eliminacje turnieju Kapsel Cup Zagłębie. Turniej wyłonił 3 najlepszych graczy, którzy awansowali do rozgrywka powiatowych. Laureatom turnieju pamiątkowe puchary, dyplomy oraz upominki ufundowane prze samorząd gminy, wręczył Wójt Gminy Tomasz Sadłoń. Turniej był częścią inicjatywy posła Rafała Adamczyka, w którego imieniu gratulacje oraz upominki wręczył radny powiatu Przemysław Krasoń.

W najbliższych dniach,czyli do końca lipca zapraszamy na salę zabaw w dniach:

- w środę i czwartek w godzinach 16:00-18:00

- w piątek od 11:00-13:00 😊.

W sierpniu godziny otwarcia będą inne i zostaną podane do wiadomości poprzez strone GOK