festyn soecki w dbiu 29 20190823 1046427767Jak co roku, w Dąbiu w połowie sierpnia, odbył się festyn sołecki dla mieszkańców. W tym roku w programie artystycznym, organizatorzy zapewnili licznie przybyłym gościom mnóstwo atrakcji. Na scenie zaprezentowały się lokalne zespoły śpiewacze „Dąbie’ oraz „Tęcza”. Po ich występie, sceną zawładnęła Bernadeta Kowalska. Wokalistka ciesząca się ogromną popularnością na polskim rynku muzycznym, zaśpiewała swoje największe szlagiery i przeboje. Energiczna muzyka i dobry humor dopisały wszystkim uczestnikom, których na zakończenie festynu, do wspólnej zabawy tanecznej zachęcał zespół Art Music.

Tego dnia nie mogło zabraknąć druhów strażaków z OSP Dąbie, którzy jak co roku nie zawiedli i przygotowali dla mieszkańców niespodziankę. Młodzieżowa drużyna OSP Dąbie dała niesamowity popis sowich umiejętności w brawurowej akcji gaśniczej. Ponadto zainteresowani mogli zwiedzić strażackie garaże, przyjrzeć się pełnemu umundurowaniu strażackiemu, poznać wnętrze wozu bojowego oraz sprawdzić swoje umiejętności z zakresu pierwszej pomocy.

Jak zawsze swoją obecnością nie zawiedli goście: Wójt Gminy Psary Tomasz Sadłoń, Dyrektor GOK Anna Nagły, sołtys Tadeusz Kubik, prezes OSP Dąbie Marcin Wilczek oraz naczelnik OSP Dąbie Damian Jaworek. GOK składa serdeczne podziękowania druhom strażakom z OSP Dąbie za ogromne zaangażowanie oraz pomoc w organizacji tegorocznego festynu. GALERIA ZDJĘĆ