inauguracja 2019 2020 9 20191014 149340383113 października w Centrum Usług Społecznych w Strzyżowicach, po raz czwarty odbyła się uroczysta inauguracja nowego sezonu kulturalnego 2019/2020 w gminie Psary. Licznie przybyłych gości, swoim popisowym występem, przywitała młoda wokalistka, Julia Sibielak, uczennica SP w Strzyżowicach. Laureatka wielu konkursów i przeglądów muzycznych, która wprowadziła publiczność w uroczysty nastrój. To szczególne wydarzenia było doskonałą okazją do zaproszenia mieszkańców skorzystania z nowej oferty wydarzeń oraz podziękowania wszystkim, którzy biorą aktywny udział w życiu kulturalnym naszej gminy.

Tradycją tego dnia stało się wręczenie „Rydwanów kultury” nagród za szczególny wkład i pracę na rzecz psarskiej kultury, przyznawanych przez Wójta Gminy Psary oraz Dyrektora GOK. W tym roku te szczególne wyróżnienia trafiły na ręce pani: Heleny Warczok – dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej w Psarach, pani Ewy Wawrzak – wieloletniego dyrektora gimnazjum w Psarach, a obecnie szkoły podstawowej oraz pana Zbigniewa Dzierżanowskiego, długoletniego pracownika Gminnego Ośrodka Kultury. Słowa podziękowania oraz uznania za prace i zaangażowanie przekazali laureatom wójt gminy Tomasz Sadłoń, z-c wójta Marta Szymiec oraz dyrektor GOK Anna Nagły, którzy podkreślili jak ważna jest współpraca między organizacjami i oddanie dla swojej pracy. Wyrazy uznania i podziękowania za pomoc oraz wsparcie w działaniach, trafiły również na ręce obecnych tego dnia radnych gminy pani Krystyny Kluszczyk oraz Adama Sadowkiego.

Ukoronowaniem tego szczególnego wydarzenia był przepiękny i nastrojowy koncert w wykonaniu Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej, która przeniosła słuchaczy w nastrojowe klimaty muzyki przedwojennej Polski. Tango, skoczna polka, walczyk, a nawet melodyjna rumba, zachwyciły zebranych gości, którym udzieliła się atmosfera tamtych lat. Artyści zaprezentowali muzykę graną na żywo z użyciem tradycyjnych instrumentów jak choćby: wibrafon, mandolina, kontrabas czy charakterystyczne dla muzyki tamtego okresu perkusjonalia.

Zwieńczeniem wieczoru był słodki poczęstunek, podczas którego mieszkańcy mogli podzielić się swoimi wrażeniami z koncertu. GALERIA ZDJĘĆ