Warsztaty ekologiczne prowadzone w ramach Dni Kultury Ekologicznej w gminie Psary, dzięki wsparciu Fundacji PZU.

Warsztaty odbędą się kolejno w poniższych terminach:

9:00-12:00

Zgłoszone i zapisane grupy mają zapewniony bezpłatny transport do/z szkoły, przedszkola - nabór grup zamknięty.

Zajęcia będą dostosowane do wieku zgłoszonych grup.

Warsztat składać się będzie z 2 części:

-spaceru wzdłuż rzeki Jaworznik w Gródkowie i Górze Siewierskiej

-warsztatów ekologicznych w Ośrodku Kultury w Górze Siewierskiej

Dojazd, materiały warsztatowe zapewnia GOK i dzięki wsparciu Fundacji PZU są one bezpłatne dla uczestniczek, uczestników, opiekunek i opiekunów.

Prowadzenie: Marek Warski

Plan warsztatów:

Krok 1: Wprowadzenie – przyjazd na miejsce zbiórki, wejście na ścieżkę leśną wzdłuż potoku Jaworznik.

Krok 2: Rozpoczęcie spaceru dydaktycznego który obejmuje trasę od wejścia na ścieżkę leśną przy zbiorniku Rogoźnik II i zakończenie przy Gminnym Ośrodku Kultury w Górze Siewierskiej.

Krok 3: Podczas spaceru odbędzie się 5 postojów:

Krok 4: Dotarcie do celu spaceru, budynku GOK w Górze Siewierskiej, gdzie w krótkim podsumowaniu dzieci będą mogły własnymi słowami przywołać wydarzenia ze spaceru, nazwy poznanych elementów flory i fauny, rzeźby terenu, wiedzy ekologicznej.

Krok 5: Zakończenie warsztatu