Za nami tegoroczne ferie zimowe, które w tym roku dzieci i młodzież mogli spędzić bardzo aktywnie dzięki bogatej ofercie zajęć przygotowanej przez Gminny Ośrodek Kultury aż w siedmiu miejscowościach gminy Psary.

W Ośrodku Kultury w Goląszy Górnej przeprowadzone zostały zajęcia plastyczne oraz zajęcia z animacji poklatkowej. Uczestnicy zajęć wykazali się na nich także ogromnym sercem ze swojej strony, tworząc fanty na loterię Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W Ośrodku Kultury w Sarnowie w ferie można było nauczyć się pleść makramy, jak wystawić sztukę w teatrzyku cieni oraz popróbować swoich sił w rozumieniu i tworzeniu muzyki.

Ośrodek Kultury w Strzyżowicach na dwa zimowe tygodnie zamienił się w centrum szkolenia młodych dziennikarzy. Młodzież na zajęciach szkoliła się z obsługi mediów społecznościowych, montowała autorskie filmiki oraz uczyła się rozpoznawania prawdziwych informacji od fake newsów. Dodatkowo w każde piątkowe popołudnie w ferie na sali widowiskowej odbywały się bezpłatne pokazy filmów animowanych.

W Ośrodku Kultury w Dąbiu oraz w Górze Siewierskiej dzieci korzystały z zajęć świetlicowych, grały w planszówki, wykonywały prace plastyczne, a w tym ostatnim miały okazję wspólnie tworzyć niezwykłe budowle z klocków.

Gminny Ośrodek Kultury w Gródkowie zapraszał dzieci na bajki i baśnie „Pani Zimy” czyli na zajęcia literacko- plastyczne. Spotkania były o tyle niecodzienne, że najpierw uczestnicy tworzyli kostiumy oraz rekwizyty, by później wykorzystać je osobiście na scenie gdzie mogli przez chwilę poczuć się jak prawdziwi aktorzy.

Ośrodek Kultury w Preczowie w te styczniowe tygodnie laby przyciągał pojedynkami na Xboxie, tańcami z wykorzystaniem Kinnecta oraz zajęciami plastycznymi.

Od lutego wracamy do standardowego planu zajęć, a także uruchamiamy nowe zajęcia w formie nauki języka angielskiego dla dzieci w Ośrodku Kultury w Preczowie.