Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

Fundacja O wilku mowa i Gminny Ośrodek Kultury Gminy Psary zapraszają mieszkanki i mieszkańców gminy Psary na filmowe podsumowanie projektu Okiem kamery: zabierz mnie do domu.

Wydarzenie odbędzie się 10 maja o godz. 17:00 w Ośrodku Kultury w Strzyżowicach (ul. Belna 1, Strzyżowice).

W ramach wydarzenia odbędą się:

-pokaz filmu zrealizowanego z uczennicami i uczniami z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Psarach

-pokaz filmu “Nikita” zrealizowanego przez Dom Filmowy

-pokaz filmu o tematyce migracyjnej - tytuł razem z organizatorami wybiorą widzowie - zob. głosowanie na FB GOK

Projekt Okiem kamery: zabierz mnie do domu miał na celu integrację środowiska mieszkańców i mieszkanek gminy Psary z osobami z Ukrainy, które musiały opuścić swoją ojczyznę z powodu wojny.

Jego uczestniczkami i uczestnikami była grupa uczennic i uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Psarach w wieku od dwunastu do piętnastu lat. 

Pokazywane filmy są efektem warsztatów prowadzonych w szkole i mają za zadanie pokazać, co dla młodych ludzi z różnych krajów oznacza słowo “dom”. Filmy były realizowane na bazie scenariuszy powstałych podczas warsztatów psychologicznych.

Z kolei film Nikita powstał w czasie warsztatów prowadzonych przez Dom Filmowy. Opowiada historię nastoletniego Ukraińca, który chce znaleźć przyjaciół w Polsce. Film jest w całości zrealizowany przez młodzież z gdyńskiej szkoły podstawowej.

Z kolei film fabularny będzie miał za zadanie przybliżyć temat migracji wywołanych konfliktem zbrojnym. Kierujemy go do widzów nastoletnich 12+ i ich opiekunów oraz widzów dorosłych zainteresowanych tą tematyką.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Działania odbywają się w ramach projektu IOM finansowanego przez Stany Zjednoczone Ameryki

zabierz mnie do domu plakat nr 1 ogolny

Strona zrealizowana w ramach projektu z III Osi Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 - „Zwiększenie stopnia oraz poprawa umiejętności korzystania z Internetu, w tym z e-usług publicznych w szczególności realizuje cel stworzenie trwałych mechanizmów podnoszenia kompetencji cyfrowych na poziomie lokalnym” 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej” dotyczący realizacji projektu systemowego pn. „Konwersja cyfrowa domów kultury” - zadanie GOK gminy Psary: goknet-GOK Gminy Psary wita w sieci!