Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

Zrzut ekranu 2021 03 8 o 17.52.43Szanowne Panie,

pracownice Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Psary przygotowały

dla Was interpretacje swoich ulubionych wierszy i tekstów o kobietach.

Zapraszamy na wirtualne przedstawienie, w którym odnajdziecie różne oblicza kobiet -

wystarczy tylko kliknąć w grafikę poniżej.

 

Od wielu lat w naszej gminie bardzo hucznie i uroczyście świętowano Dzień Kobiet.

Wspaniałe biesiady z poczęstunkiem, występami znamienitych artystów, mnóstwem kwiatów, serdeczności i życzeń, to obraz który ma w pamięci każda z uczestniczek tego święta.

W tym roku pandemia odebrała możliwości takiego świętowania mieszkankom naszej gminy.

GOK Gminy Psary wraz z samorządem, chcąc stworzyć choćby namiastkę podniosłej atmosfery, przygotował dla wszystkich drogich Pań, mieszkanek naszej gminy, miłe niespodzianki. Jedną z nich był poetycko-muzyczny montaż „...bo poezja jest Kobietą”, który wyemitowano za pośrednictwem social mediów 8 marca.

Na projekt złożyły się wiersze i utwory, w indywidualnych interpretacjach instruktorek na co dzień pracujących w placówkach GOKu. Wszystkie prezentacje miały ten sam temat ...Kobieta…Widzowie i słuchacze mogli usłyszeć poematy Morsztyna, Szymborskiej, czy wysłuchać autorskiej interpretacji piosenki „Babę zesłał Bóg”.

Pomysłodawczyni, Magdalena Hak, dyrektor GOK Gminy Psary, podkreśliła, że społeczny oddźwięk tej akcji przerósł jej najśmielsze oczekiwania. „Niezwykle cieszy nas, tak dużo miłych słów, komentarzy ze strony mieszkanek i mieszkańców naszej gminy. Dla całego zespołu był to bardzo ważny projekt, którym chcieliśmy zaznaczyć, jak ważne jest to święto. Zależało nam, żeby każda z Pań, która obejrzy ten materiał poczuła się wyjątkowo”- powiedziała. Wiele udostępnień, polubień oraz mnóstwo ciepłych słów, świadczy, że pomimo pandemicznych ograniczeń mieszkańcy gminy doceniają realizowane projekty, ale przede wszystkim tęsknią do działań kulturalnych, które co roku GOK proponował mieszkańcom gminy. Cały projekt można obejrzeć na stronie www.gok.psary.pl oraz kanale Youtube Gminnego ośrodka Kultury.

Widowisko na portalu internetowym to nie jedyna atrakcja przygotowana z okazji Święta Kobiet.

O paniach zrzeszonych w organizacjach społecznych naszej gminy, jak co roku pamiętał Wójt Gminy Psary Tomasz Sadłoń.

Koła Gospodyń Wiejskich, Zespoły Śpiewacze, jednostki OSP z drużynami żeńskimi, kluby seniora, stowarzyszenia i związki działające na terenie naszej gminy, a skupiające w swych szeregach Panie, otrzymały z okazji Dnia Kobiet okazałe paczki ze słodkościami. Do każdej, Wójt i Przewodniczący Rady Gminy Jacenty Kubica dołączyli także najserdeczniejsze życzenia z okazji ich Święta.

Wystapili: Magdalena Hak, Anna Korpak, Iwona Zyśk, Magdalena Gdesz-Sobczak, Donata Lukasik, Agnieszka Kozlowska

Kamera, montaż i opracowanie graficzne: Agata Hofelmajer-Roś
Dźwięk i muzyka: Michał Wyszyński
Akompaniament: Łukasz Grząba

158625807 480263346673169 8903898523524944407 n1

 

 

Strona zrealizowana w ramach projektu z III Osi Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 - „Zwiększenie stopnia oraz poprawa umiejętności korzystania z Internetu, w tym z e-usług publicznych w szczególności realizuje cel stworzenie trwałych mechanizmów podnoszenia kompetencji cyfrowych na poziomie lokalnym” 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej” dotyczący realizacji projektu systemowego pn. „Konwersja cyfrowa domów kultury” - zadanie GOK gminy Psary: goknet-GOK Gminy Psary wita w sieci!