swito pieczonego ziemniaka 8 20210921 184705495518 września na placu przy CUS Strzyżowice odbyło się Święto Pieczonego Ziemniaka. Po przerwie związanej z pandemią, ponownie to wydarzenie zagościło w kalendarzu gminnych imprez i zgromadziło ogromną rzeszę mieszkańców gminy. Organizatorami Święta Pieczonego Ziemniaka był GOK Gminy Psary, CUS Strzyżowice i KGW Strzyżowice.
Uroczystszego otwarcia Święta w imieniu Wójta Gminy dokonała Sekretarz Gminy Mirella Barańska-Sorn. Wśród zaproszonych gości byli również: radny Strzyżowic Jacek Gwóźdź, sołtys Strzyżowic Grażyna Słania, Dyrektor GOK Magdalena Hak, Dyrektor ZSP w Strzyżowicach Dorota Pronobis- Kościńska z wicedyrektor placówki Aleksandrą Janicką, Prezes OSP Grzegorz Flak, druhowie strażacy, sportowcy ze Strzyżowic, Członkinie KGW oraz sponsorzy tego Święta.
Przed publicznością zaprezentowali się przedszkolacy i uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego ze Strzyżowic, w rozśpiewanym i kolorowym programie muzycznym. Po występach najmłodszych, sceną zawładnęły lokalne zespoły: gospodynie festynu, zespół „Strzyżowiczanie” oraz gościnnie „Kapela Gródków”.
Jednak część muzyczno-artystyczna to nie jedyne atrakcje tego popołudnia. Na najmłodszych uczestników festynu czekało sporo atrakcji: darmowa dmuchana zjeżdżalnia, kącik plastyczny, gdzie pod okiem instruktora plastyki dzieci przygotowywały prace pod nazwą „ziemniaczki-cudaczki”, stoiska z watą cukrową oraz popcornem i zabawkami. Dzięki uprzejmości OSP Strzyżowice, pod czujnym okiem prezesa pana Grzegorza Flaka, zainteresowani mogli obejrzeć z bliska wyposażanie wozu strażackiego oraz zerknąć co kryje się w strażackiej remizie.
Na wszystkich miłych gości czekała też gorąca kawa, herbata, domowe ciasta, własnoręcznie przygotowane przez gospodynie KGW Strzyżowice i oczywiście pyszne pieczonki, na które wszyscy z niecierpliwością czekali.
Pomimo niesprzyjającej pogody festyn udał się znakomicie, a zabawa taneczna przy Zespole „Art Music” trwała do godzin wieczornych.
GOK składa serdeczne podziękowania członkiniom zespoły Strzyżowiczanie i KGW Strzyżowice, druhom OSP Strzyżowice oraz sponsorom za pomoc i wsparcie w organizacji tegorocznego festynu. GALERIA ZDJĘĆ