Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%
dzien sportu 2021 4 20210921 1789020993W miniony weekend, 18 września, na psarskim orliku odbyło się niecodzienne wydarzenia. Po raz pierwszy Animatorzy zorganizowali Dzień Sportu na Orliku. Wydarzenie to otrzymało dofinansowanie ze środków Fundacji Orły Sportu, w ramach konkursu kierowanego do animatorów Orlika. Dzięki temu nasz psarski orlik znalazł się w grupie 3 wyróżnionych orlików w województwie śląskim, oraz w gronie 101 obiektów z całej Polski.
Sobotnie święto sportu to wydarzenie, które miało charakter otwarty i skierowane było do wszystkich mieszkańców naszej gminy. Główna idea imprezy oparta jest na formule rodzinnego pikniku sportowego i przewiduje integrację pokoleniową poprzez sport. Zgodnie z programem imprezy, dla wszystkich uczestników przeprowadzona została rozgrzewka oraz wiele atrakcyjnych konkurencji sportowych, w których uczestnicy mogli rywalizować między sobą. Na miłośników sportowej rywalizacji czekały m.in. mecze piłkarskie dwójek, konkurs rzutów karnych, strzelanie z łuku, bieg w workach i kaczych stopach czy slalom w alkogoglach.
Pomimo pochmurnej i wietrznej aury wszystkim uczestnikom dopisywały humory, w szczególności, że każdy kto tylko wziął udział w konkurencjach otrzymywał pamiątkowy gadżet oraz zdrowy i słodki poczęstunek.
Sobotni dzień sportu był również doskonałą okazją dla zawodników gminnej akademii piłkarskiej, na podsumowanie sierpniowego obozu treningowego. Zawodnicy z akademii jak co roku wybrali się wraz z kadrą trenerską do Sielpi na obóz treningowy, będący jednocześnie formą przygotowania zawodników do nowego sezonu. Dzięki dofinansowaniu otrzymanemu z samorządu gminy każdy zawodnik otrzymał pamiątkową statuetkę za udział w obozie. GALERIA ZDJĘĆ

Strona zrealizowana w ramach projektu z III Osi Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 - „Zwiększenie stopnia oraz poprawa umiejętności korzystania z Internetu, w tym z e-usług publicznych w szczególności realizuje cel stworzenie trwałych mechanizmów podnoszenia kompetencji cyfrowych na poziomie lokalnym” 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej” dotyczący realizacji projektu systemowego pn. „Konwersja cyfrowa domów kultury” - zadanie GOK gminy Psary: goknet-GOK Gminy Psary wita w sieci!