Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

foto 112 20190528 1436064548

W sobotnie popołudnie 25 maja, reprezentanci 9 sołectw z Gminy Psary rywalizowali w I Turnieju Sołectw o puchar Wójta Gminy Psary i tytuł najlepszego sołectwa w gminie. Turniej odbył się na stadionie sportowym LKS Jedność Strzyżowice, którego organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury Gminy Psary. W konkurencjach startowali zarówno dorośli jak i dzieci, a rywalizacja była niesamowicie zacięta i emocjonująca. Zawodnicy musieli zmierzyć się w 14 konkurencjach sprawnościowo-rozrywkowych. 10 z nich zostało przeprowadzonych w formie sztafety, mierzonej na czas.

18 osobowe drużyny miały do pokonania m.in.: przejście pod poprzeczką, bieg w kaczych stopach, spacer skrzynią do przodu, rzut piłką tenisową do miski z wodą, napełnienie kubków wodą z gąbki, wyścig w gaciach, bieg z babą, rzut ziemniakiem do wiadra, bieg z wiadrem z wodą oraz ludzka liszka. Poza konkurencją sztafetową drużyny rywalizowały m.in. w przeciąganiu liny, zakręconych golach, walczyku z przygotowaną kukłą oraz humorystycznym przedstawieniu swojego sołectwa.

Wszystkie drużyny dały z siebie wszystko i walczyły na 110%. Stawką był nie tylko pamiątkowy puchar ufundowany przez Wójta Gminy Psary, czy słodkości ufundowane przez GOK Gminy Psary, ale przede wszystkim zaszczytny tytuł najlepszego sołectwa w gminie Psary w roku 2019.

Zwycięsko z rywalizacji, zajmując I miejsce, wyszło sołectwo Psary, II miejsce trafiło w ręce mieszkańców Malinowic, a III miejsce na podium zajęło sołectwo Preczów. Na pozostałych miejscach kolejno uplasowały się sołectwa: Dąbie - Brzękowice, Gródków, Sarnów, Strzyżowice, Goląsza, Góra Siewierska. Uroczystego wręczenie pucharów, dyplomów, statuetek za udział oraz słodkości dokonali: Wójt Tomasz Sadłoń, zastępca wójta Marta Szymiec, sekretarz gminy Mirella Barańska-Sorn oraz Dyrektor Gok Anna Nagły.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania dla sołtysów, KGW, OSP, klubów seniora, szkół, lokalnych stowarzyszeń oraz mieszkańców za udział i zaangażowanie w tegorocznej odsłonie gminnego turnieju sołectw. Był on żywym dowodem wspaniałej integracji międzypokoleniowej mieszkańców naszej gminy i z pewnością na stałe wpisze się w harmonogram gminnych imprez organizowanych przez GOK.

GALERIA ZDJĘĆ

Strona zrealizowana w ramach projektu z III Osi Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 - „Zwiększenie stopnia oraz poprawa umiejętności korzystania z Internetu, w tym z e-usług publicznych w szczególności realizuje cel stworzenie trwałych mechanizmów podnoszenia kompetencji cyfrowych na poziomie lokalnym” 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej” dotyczący realizacji projektu systemowego pn. „Konwersja cyfrowa domów kultury” - zadanie GOK gminy Psary: goknet-GOK Gminy Psary wita w sieci!