ZakopaneSystematyczność, konsekwecja, zaangażowanie i ciężka praca to najlepsi przyjaciele w drodze do sukcesu. Nasi najmłodsi zawodnicy mocno wzięli sobie te słowa do serca. Dodatkowo odpowiednia motywacja trenera oraz ogromne wsparcie rodziców pozwoliły im w tym sezonie dotrzeć naprawdę daleko. Tuż po powrocie z letniego Obozu Piłkarskiego w Zakopanem (na którym nota bene zajęli III miejsce w Turnieju Almar Sport) rozpoczęli zmagania rundy jesiennej Podokręgu Sosnowiec, w których grupa Orlika Młodszego awansowała do IV ligi, a najmłodsi zajęli III miejsce w grupie. W taki sposób wynagrodzona ciężka praca dodała naszym piłkarzom nowych sił. W okresie zimowym absolutnie nie osiedli oni na laurach.

Sportowe Ferie Zimowe oraz szereg Turniejów Halowych w tym czasie były kolejnymi kroczkami w drodze do rozwoju i zdobywania doświadczenia. Ostatnie kolejki rundy wiosennej pokazały nam, że grupa najmłodszych Żaczków wcale nie zamierza pozostawać w cieniu. Najpierw w eliminacyjnych grupach wywalczyli awans do I ligi, by następnie w pierwszym jej turnieju pokonać wszystkich przeciwników i zająć pierwsze miejsce w tabeli.
To nie lada wyczyn, na który wszyscy zarówno zawodnicy z trenerem, jak i rodzice wspólnie zapracowali. Bardzo cieszy nas również fakt, iż w każdej grupie wiekowej szeregi drużyny zasilają również dziewczynki, a w zespole Orlika Starszego – Dominika jest nawet kapitanem. Nie bez znaczenia jest też fakt, iż pomimo młodego wieku niektórzy zawodnicy są już w naszej Akademii od kilku lat. Najmłodsza grupa (aktualnie prowadzony nabór) składa się bowiem nawet z czterolatków, z którymi:
bezpłatnie,
- raz w tygodniu – środa w godz. 16.00-17.00,
- w zależności od pogody - na Orliku lub sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Psarach odbywają się
treningi - gry i zabawy piłkarskie.

Zatem od najmłodszych już lat poprzez zabawę i aktywność uczą się podstawowych wartości, które z czasem, jak udowodnili to już nasi najmłodsi piłkarze, z pewnością zaprocentują.