Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

festyn strzyzowice 2019 8 20190911 19410754217 września na placu przy CUS Strzyżowice odbył się Festyn rodzinny dla mieszkańców sołectwa i gminy, nawiązujący do obchodzonego w tym dniu jubileuszu 100-lecia istnienia OSP Strzyżowice. Pomimo deszczu, mieszkańcy w doskonałych humorach bawili się do późnych godzin wieczornych. Na pogram artystyczny złożyły się występy muzyczno- taneczne przedszkolaków i uczniów z ZSP w Strzyżowicach oraz koncert piosenek Zespołów „Strzyżowiczanie” i „Tęcza”. Obecni usłyszeli w wykonaniu dzieci i młodzieży takie polski szlagiery jak: „Cicha woda”, „Orkiestry dęte” czy „Lipka”.

Wszyscy mogli też podziwiać brawurowy występ taneczny Emilki Łukaszewicz i Kacpra Siudyki, młodych tancerzy z naszej gminy, którzy niebawem staną w szranki rywalizacji w Międzynarodowym Turnieju Tańca Towarzyskiego w swojej grupie wiekowej. Zespoły „Tęcza” i „Strzyżowiczanie” zaprezentowali natomiast zebranym piosenki biesiadne, ludowe oraz strażackie z myślą o jubilatach i ich gościach. Zabawę taneczną poprowadził Zespół muzyczny „Art Music” w składzie Rafał Barański i Artur Wyra. Jubilaci czyli OSP Strzyżowice zadbali o dodatkową atrakcję dla najmłodszych , którą była drabina strażacka wynosząca chętnych na kilkanaście metrów w górę, umożliwiając podziwianie panoramy Strzyżowic. 

Wraz z mieszkańcami gminy w pikniku uczestniczy Wójt Gminy Psary Tomasz Sadłoń, Skarbnik Joanna Przybyłek, Dyrektor GOK Anna Nagły, Dyrektor ZSP w Strzyżowicach Dorota Pronobis-Kościńska, sołtys Strzyżowic Grażyna Słania, KGW, druhowie strażacy ze strzyżowickiej jednostki i sąsiednich wsi. Piknik był też okazją do spróbowania wspaniałych wypieków i słodkości przygotowanych przez mamy przedszkolaków ze Strzyżowic.Głównym organizatorem pikniku był GOK Gminy Psary.GALERIA ZDJĘĆ

 

Strona zrealizowana w ramach projektu z III Osi Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 - „Zwiększenie stopnia oraz poprawa umiejętności korzystania z Internetu, w tym z e-usług publicznych w szczególności realizuje cel stworzenie trwałych mechanizmów podnoszenia kompetencji cyfrowych na poziomie lokalnym” 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej” dotyczący realizacji projektu systemowego pn. „Konwersja cyfrowa domów kultury” - zadanie GOK gminy Psary: goknet-GOK Gminy Psary wita w sieci!