gminne mikoajki w dbiu 22 20191209 2099011909Jak co roku z początkiem grudnia gmina Psary zamienia się w mikołajkowe centrum zabawy i rozrywki. 6 grudnia w ośrodku kultury w Dąbiu odbyły się tradycyjne gminne mikołajki, organizowane specjalnie dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy. Wspólna zabawa rozpoczęła się od popisowego występu akrobatycznego w wykonaniu sióstr Martyny i Natalii Frączek. Duet młodych akrobatek przedstawił bardzo ciekawy i emocjonujący układ, który zachwycił młodych widzów. Zwieńczeniem mikołajkowego popołudnia był interaktywny spektakl teatralnych, w którym głównie bohaterowie Elf i Śnieżynka usiłowali dodzwonić się do św. Mikołaja, który jeszcze nie wyruszył do fabryki zabawek.

W zabawnych perypetiach głównym postaciom pomagali młodzi widzowie, którzy chętnie angażowali się we wspólne zabawy i zdania.

Na zakończenie każdy z uczestników zabawy otrzymał słodki poczęstunek. Mikołajkowe spotkanie było jednym z kilku które w ten weekend odbywały się w naszej gminie. Dzień później, 7 grudnia, CUS Strzyżowice zaprosił na bajkową opowieść pt.: „Lodowa Kraina”, inspirowaną przygodami bohaterów słynnej „Krainy lodu”. A już następnego dnia w niedziele 8 grudnia, w ośrodku kultury Preczowie, odbyły się sołeckie mikołajki dla dzieci. GALERIA ZDJĘC