13 lutego na sali bankietowej przy OSP w Dąbiu odbyły się zapusty, czyli tradycyjna zabawa, która zakończyła okres karnawału.

Na imprezie wśród zgromadzonych gości znaleźli się: Zastępca Wójta Marta Szymiec, Sekretarz Gminy Psary Mirella Barańska –Sorn, Radne Rady Gminy Psary Małgorzata Pasek i Grażyna Polasiak oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Psary Anna Nagły.

Na imprezie zgromadzeni goście mieli okazję obejrzeć widowiska kabaretowe pt. „Piekło – niebo” w wykonaniu zespołu „Od – Do”, „Spotkanie kolegów”, które przedstawiła Kapela Gródków, skecz pt. „Kulawa gęś” przestawił zespół Górzanie. Jako przedostatni na scenie pojawił się zespół śpiewaczy Dąbie, który pokazał ożywienie słowem obrazu Jozefa Chełmońskiego „Babie lato”, który ukazuje codzienność życia ludzi na wsi. Występy zakończył gościnny występ zespołu „Grodźczanie” z Będzina, który przedstawił „Walentynkowe historie”, czyli wszystko o miłości. Po zakończeniu występów odbyła się zabawa taneczna, która zakończyła okres karnawału w gminie Psary.

Galeria zdjęć