Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

9 września w Sarnowie odbyło się jubileuszowe X Święto Chleba. Jak zawsze zainaugurowała je uroczysta Mszą Święta w kościele pw. Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza, którą odprawił ks. proboszcz Andrzej Ciszewski.

Po Mszy w barwnym korowodzie uczestnicy Święta przeszli na plac przy Ośrodku Kultury w Sarnowie , gdzie odbyła się część artystyczna Święta.

Tradycyjnego rozkrojeniu chleba i poczęstunku wszystkich uczestników dokonali Wójt Gminy Psary Tomasz Sadłoń, Sekretarz Gminy Mirella Barańska-Sorn, Skarbnik Joanna Przybyłek, Radni z Sarnowa Małgorzata Ilona Pasek i Aleksander Jewak oraz sołtys Sarnowa Zofia Musiał. W dalszej części imprezy podsumowano dotychczasowe edycje Święta i przekazano podziękowania osobom, instytucjom i organizacjom działającym w Sarnowie, które przyczyniają się co roku do powodzenia tejże imprezy.

Przed bardzo licznie zgromadzoną publicznością zaprezentowały się Zespoły Folklorystyczne „Zagłębianki”, „Tęcza” oraz „Nasz Gródków”.

Na najmłodszych uczestników czekał konkurs plastyczny „Wspomnienie z wakacji” z nagrodami ufundowanymi przez GOK Gminy Psary.

Tradycją Święta Chleba jest w Sarnowie poczęstunek tradycyjnym chlebem ze smalcem i swojskim ogórkiem kiszonym oraz pysznymi ciastami przygotowanymi przez KGW Sarnów.

Taneczną zabawę, do późnych godzin wieczornych prowadził Zespół muzyczny „Art Music”. W imprezie udział wzięło kilkuset mieszkańców sołectwa Sarnów i całej gminy Psary.

Do powodzenia tej imprezy wymiernie przyczyniły się organizacje społeczne z terenu sołectwa, Koło Gospodyń Wiejskich i Ochotnicza Straż Pożarna, którym składamy serdeczne podziękowania za zaangażowanie i wsparcie.

Szczególne podziękowania organizatorzy składają na ręce Pani Marii Dziedzic, pomysłodawczyni tego Święta, wieloletniej kierownik Ośródka Kultury w Sarnowie, sołtysa i radnej sołectwa.

 

Galeria zdjęć

Strona zrealizowana w ramach projektu z III Osi Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 - „Zwiększenie stopnia oraz poprawa umiejętności korzystania z Internetu, w tym z e-usług publicznych w szczególności realizuje cel stworzenie trwałych mechanizmów podnoszenia kompetencji cyfrowych na poziomie lokalnym” 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej” dotyczący realizacji projektu systemowego pn. „Konwersja cyfrowa domów kultury” - zadanie GOK gminy Psary: goknet-GOK Gminy Psary wita w sieci!