Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

W niedzielę, 16 września b.r., w godzinach popołudniowych na placu przy Szkole Podstawowej w Gródkowie odbył się szkolno-sołecki piknik patriotyczny pod szyldem „Dobre, bo polskie”.

Swoją obecnością zaszczycili nas liczni goście: przedstawiciele Urzędu Gminy w Psarach, kapela Gródków oraz zespół śpiewaczy „Nasz Gródków”, delegacja z Gminnego Ośrodka Kultury w Gródkowie, uczniowie szkoły wraz z rodzicami, nauczyciele i pracownicy szkoły, społeczność lokalna. Po powitaniu gości przez dyrektora szkoły – Beatę Polaniecką, sołtysa Tadeusza Majerczyka oraz wójta gminy Psary – Tomasza Sadłonia, nastąpiło rozstrzygnięcie konkursów oraz część artystyczna.

Na szkolnym korytarzu zostały wystawione prace uczniów, które zostały wykonane na: konkurs fotograficzny „Piękno ziemi ojczystej” oraz konkurs patriotyczno-literacki „Mój wiersz o Polsce”. Z kolei na scenie jury ogłosiło wyniki obu konkursów, a także wręczyło zwycięzcom dyplomy i nagrody.

Zebrani gości mogli obejrzeć występ zespołów klasowych prezentujących piosenki, tańce oraz utwory poetyckie o tematyce patriotyczno-regionalnej. W programie artystycznym znalazły się także występy: gimnastyczek z Akademii Gimnastyki Artystycznej AKS Niwka w Sosnowcu oraz szkolnego zespołu cheerleaderek.

 

Na scenie wystąpiły także: zespół śpiewaczy „Nasz Gródków” oraz Kapela Gródków, która w swoim programie artystycznym – oprócz wykonania piosenek, przeprowadziła także zabawy, naukę tańca regionalnego ‘zumba na ludową nutę” oraz konkurs wiedzy w formie zagadek dla najmłodszych.

 

Dla dzieci oraz dorosłych przygotowane zostały także: zajęcia plastyczne, malowanie dziecięcych buziek oraz gry i zabawy ruchowe na boisku i placu zabaw. Goście mieli także okazję w zabawny sposób „połamać język” na łamańcach językowych.

 

Wszyscy zgromadzeni na festynie mieli okazję popróbować regionalnych smaków. Dla gości dostępne było stoisko z ciastami oraz przetworami, które można było nabyć za symboliczną opłatę, a z których dochód przeznaczony zostanie na potrzeby szkoły. Poczęstunek obejmował także kawę i herbatę oraz potrawy regionalne „sołeckie smaki”, takie jak: żurek z kiełbasą, bigos, pieczonki, chleb ze smalcem.

Przeprowadzony został także konkurs na najlepszy tradycyjny sernik, który jest rodzimym, tradycyjnym ciastem w Polsce.

 

Spotkanie było okazją do miłego, wspólnego wykorzystania czasu w niedzielne ciepłe popołudnie. Jego celem było zaprezentowanie różnorodnych pasji, poznanie bogactw i smaków regionu, wspieranie idei podtrzymywania zwyczajów i tradycji, a także integracja środowiska szkolnego i lokalnego oraz wspieranie więzi międzypokoleniowych.

 

SP Gródków

 

Galeria zdjęć

Strona zrealizowana w ramach projektu z III Osi Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 - „Zwiększenie stopnia oraz poprawa umiejętności korzystania z Internetu, w tym z e-usług publicznych w szczególności realizuje cel stworzenie trwałych mechanizmów podnoszenia kompetencji cyfrowych na poziomie lokalnym” 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej” dotyczący realizacji projektu systemowego pn. „Konwersja cyfrowa domów kultury” - zadanie GOK gminy Psary: goknet-GOK Gminy Psary wita w sieci!