Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

4 grudnia w Barbórkę odbyło się X jubileuszowe spotkanie gwarków z gminy Psary. Uroczyste obchody górniczego święta rozpoczęła msza w kościele pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Psarach, którą odprawil wikariusz psarskiej parafii ks. Piotr Kocot.

 

Po uroczystościach kościelnych wszyscy gwarkowie, a było ich w tym roku ponad 80, udali się na wspólne spotkanie do Gminnego Ośrodka Kultury w Gródkowie. Uroczystość rozpoczęło wspólne odśpiewanie hymnu górniczego. Podczas biesiady zgromadzeni goście mogli wysłuchać utworów muzycznych w wykonaniu Orkiestry Dętej z Góry Siewierskiej oraz wspólnie zaśpiewać pieśni biesiadne. Wśród zaproszonych gości byli Wójt gminy Psary Tomasz Sadłoń, proboszcz parafii w Psarach Jan Piekarski, wikariusz parafii w Psarach Piotr Kocot, Dyrektor GOK Anna Nagły. Organizatorem spotkania była brać górnicza oraz samorząd gminy Psary.

 

Galeria zdjęć

Strona zrealizowana w ramach projektu z III Osi Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 - „Zwiększenie stopnia oraz poprawa umiejętności korzystania z Internetu, w tym z e-usług publicznych w szczególności realizuje cel stworzenie trwałych mechanizmów podnoszenia kompetencji cyfrowych na poziomie lokalnym” 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej” dotyczący realizacji projektu systemowego pn. „Konwersja cyfrowa domów kultury” - zadanie GOK gminy Psary: goknet-GOK Gminy Psary wita w sieci!