joomplu:8574Po raz 25. w całej Polsce odbył się Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.Podobnie jak w latach ubiegłych,także i tym razem gmina Psary włączyła się w tę akcję. Podczas niedzielnego finału, dzięki zaangażowaniu wolontariuszy oraz społeczników, udało nam się zebrać niebagatelną kwotę 63 168 złotych. Pieniądze te zostaną przekazane fundacji WOŚP z przeznaczeniem na zakup specjalistycznego sprzętu na oddziały pediatryczne i geriatryczne w polskich szpitalach.

Cały finał rozpoczął się o godz. 16:00 na placu przed Urzędem Gminy w Psarach występami przedszkolaków i uczniów lokalnych szkół oraz gimnazjum. W popisach artystycznych wzięli udział m.in.: uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sarnowie, Szkoły Podstawowej w Dąbiu, Gródkowie, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Strzyżowicach oraz Gimnazjum im. marszałka Piłsudskiego w Psarach. Ponadto na scenie zaprezentowały się zespoły wokalno-instrumentalne z Ośrodka Kultury w Sarnowie. Tradycyjnie, równolegle do odbywających się występów artystycznych, prowadzony byłquiz fantowy, w którym każdy, kto wykupił symboliczny kupon, mógł wziąć udizał w konkursie z cennymi nagrodami na zakończenie koncertu. Jednak tuż przed finałowym rozstrzygnięciem quizu na scenie zagościł rockowy zespół Powers, który zachęcał zgromadzoną publiczność do wspólnej zabawy.W trakcie całego koncertu, podobnie jak w latach ubiegłych, pomimo zimowej aury, zebrani mieszkańcy mogli poczęstować się gorącym żurkiem ufundowanym przez Zajazd „Zielony Gościniec”, watą cukrową, którą częstował Pan Jacek Skorek oraz pączkami i ciasteczkami ufundowanymi przez Państwa Marzenę i Mariusza Kawiorskich.Na zakończenie koncertu o godz. 20:00 wystrzeliły kolorowe fajerwerkiw ramach ogólnopolskiego happeningu „Światełko do Nieba”.

Także i w tym roku nie zawiedli nas sponsorzy, którzy przygotowali dla mieszkańców całkiem sporą pulę wartościowych upominków. W tym roku fanty ufundowali: samorząd gminy Psary, rodzina Wójta Tomasza Sadłonia, Radny gminy Psary Robert Zieliński, Marcin Cela – właściciel serwisu Auto-Klimatyzacja z Dąbia, Bank Spółdzielczy w Będzinie,Agnieszka Wiązek z Salonu Fryzjerskiego Oliwia w Supermarkecie „Karolina”,Jacek Gawron, Bartłomiej Kiszka, D. Jach Sp. J., NZOZ „MEDICUS” Dąbrowa Górnicza, Kwiaciarnia Marka Łapanowskiego z Psar, Gospodarstwo Ogrodnicze Tadeusz Mularski, salon fryzjerski Nicola w Sarnowie, Supermarket „Karolina” w Psarach, Państwo Aleksandra i Bogdan Oliwa oraz Angelika Wątor.

Na zakończenie wydarzenia Wójt Gminy Psary Tomasz Sadłoń serdecznie podziękował za pomoc w organizacji V Gminnego Finału WOŚP wszystkim sponsorom, wolontariuszom, pracownikom i uczniom szkół, pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury i Urzędu Gminy. GALERIA