Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

joomplu:8676„Jak zapusty to zapusty…” Tradycyjnie, już po raz 26, GOK Gminy Psary, a dokładniej Ośrodek Kultury w Dąbiu zorganizował imprezę ostatkową dla mieszkańców naszej gminy. Jak zawsze na stołach królowały pączki, a na scenie zespoły artystyczne z naszej gminy wystawiały przezabawne widowiska kabaretowe. Gościnne wystąpili także ”Grodźczanie”. 

Zespół z  sąsiedniej gminy Będzin co roku przyjeżdża do Dąbia na tą niezwykłą imprezę, podkreślając jej oryginalny charakter, wyjątkowość i profesjonalizm w przygotowaniu i przebiegu. Tym razem przed licznie zgromadzoną publicznością zaprezentowały się Zespoły: „Dąbie” w przedstawieniu „O Marysiu, która chciała być sierotką, czyli teatrzyk dla dorosłych”, „Od Do”,  prezentujący „Korowód zapustowy”, „Górzanie” – widowisko „Kulawa Gęś”, Zespół  „Zagłębianki” , który zaprezentował scenki kabaretowe, „Tęcza” w programie „Lata młodzieńcze i teraźniejsze kabaretu Tęcza” oraz Kapela „Gródków”  prezentująca „Gminę Psary w pigułce”. Gościnnie z programem nawiązującym do lat międzywojennych Warszawy wystąpił Zespół „Grodźczanie”.

Po występach artystycznych wszyscy uczestnicy imprezy radosną zabawą taneczna zakończyli tegoroczny karnawał. W tym  szczególnym wieczorze, oprócz bardzo wielu mieszkańców naszej gminy, uczestniczyli Wójt Gminy Tomasz Sadłoń, Wicewójt Marta Szymiec, Przewodniczący Rady Gminy Jacenty Kubica, Sekretarza Mirella Barańska-Sorn, Radne Rady Gminy Małgorzata Ilona Pasek i Grażyna Polasiak oraz Dyrektor GOK Gminy Psary Anna Nagły. GALERIA

Strona zrealizowana w ramach projektu z III Osi Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 - „Zwiększenie stopnia oraz poprawa umiejętności korzystania z Internetu, w tym z e-usług publicznych w szczególności realizuje cel stworzenie trwałych mechanizmów podnoszenia kompetencji cyfrowych na poziomie lokalnym” 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej” dotyczący realizacji projektu systemowego pn. „Konwersja cyfrowa domów kultury” - zadanie GOK gminy Psary: goknet-GOK Gminy Psary wita w sieci!