joomplu:85004 grudnia w sali widowiskowej w Dąbiu odbyły się coroczne gminne Mikołajki dla dzieci. To niezwykłe święto rozpoczęło się od występów laureatów II Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Piosenki z fonoteki – lata 70-80”. Jury tegorocznego festiwalu nagrodziło, aż siedmiu młodych wokalistów w trzech kategoriach wiekowych, którzy na zakończenie swoich występów otrzymali z rąk Wójta gminy Psary pamiątkowe dyplomy oraz bony podarunkowe.

W dalszej części programu artystycznego, licznej publiczności zaprezentowały się: sekcja akrobatyki artystycznej oraz formacja taneczna „CARLOS”. Oczekiwanie na przybycie najważniejszego gościa, czyli św. Mikołaja umilał najmłodszym uczestnikom interaktywny spektakl teatralny pt „Halo, halo Mikołaju”. Do wspólnej zabawy i śpiewania, najmłodszych zachęcała bajkowa Elza i kolorowy Skrzat. Wreszcie, gdy za oknem zabłysnęła pierwsza gwiazdka, w sali pojawił się długo wyczekiwany św. Mikołaj, który miał dla dzieci kosze pełne słodkich upominków. Na zakończenie spotkania każde dziecko pozowało do pamiątkowego zdjęcie ze św. Mikołajem oraz jego bajkowymi pomocnikami.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania naszym mikołajkowym sponsorom m.in.: władzom samorządowym z Wójtem gminy Psary na czele, firmie LIDL Polska oraz panu Jackowi Skorkowi, który częstował wszystkie dzieci kolorową watą cukrową oraz popcornem. GALERIA