Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

joomplu:823311 września odbyło się w Sarnowie kolejne już Święto Chleba.  Jak zawsze uroczystość zainaugurowała Msza Święta w kościele pw. Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza, którą odprawił ks. Proboszcz Andrzej Ciszewski. Dalszą część uroczystości,  na placu przy Ośrodku Kultury, rozpoczęło uroczyste podzielenie poświeconego chleba, którym częstowali mieszkańców zaproszeni goście: Wójt Gminy Psary Tomasz Sadłoń, Sekretarz Gminy Mirella Barańska –Sorn, Radni Sarnowa Małgorzata Pasek i Aleksander  Jewak oraz Sołtys sołectwa Zofia Musiał.

Przed zgromadzonymi uczestnikami zaprezentowały się Zespoły „Zagłębianki”  i „Dąbie”. Wszyscy goście mieli także okazję spróbować  chleba z własnoręcznie przygotowanym przez Sarnowskie gospodynie smalcem oraz wspaniałych ciast pieczonych przez Członkinie Zespołu „Zagłębianki”. Do wieczora trwała też zabawa taneczna. Dla najmłodszych odbył się konkurs plastyczny na który upominki ufundował GOK Gminy Psary.

Święto Chleba w Sarnowie ma już swoją wieloletnią tradycję. Jest okazją do wspólnej integracji małej i dużej społeczności Sarnowa. Warto, też dodać, że imprez ta jest organizowana nie tylko przez GOK, ale również przez organizację społeczne działające w Sarnowie. GALERIA

Strona zrealizowana w ramach projektu z III Osi Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 - „Zwiększenie stopnia oraz poprawa umiejętności korzystania z Internetu, w tym z e-usług publicznych w szczególności realizuje cel stworzenie trwałych mechanizmów podnoszenia kompetencji cyfrowych na poziomie lokalnym” 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej” dotyczący realizacji projektu systemowego pn. „Konwersja cyfrowa domów kultury” - zadanie GOK gminy Psary: goknet-GOK Gminy Psary wita w sieci!