joomplu:7795

4 czerwca na placu przy Ośrodku Kultury w Sarnowie odbyła się impreza plenerowa pod nazwą „Dancing w stylu PRL-u”. Zgromadziła ona kilkaset mieszkańców naszej gminy, którzy wraz z organizatorami GOK Gminy Psary, Ośrodkiem Kultury w Sarnowie i Urzędem Gminy Psary pragnęli powspominać minioną epokę. Wieczór rozpoczął ponad godzinny  koncert Orkiestry Dętej „Predmiercanka” ze Słowacji. Następnie duet muzyczny Mirosław Krawczyk i Mieczysław Horzela zaprezentowali uczestnikom największe szlagiery muzyczne lat 60, 70, 80-tych minionej epoki.

Dzięki uprzejmości GOK Gminy Psary i przy wsparciu KGW Sarnów zebrani mieli także okazję spróbować drobnych przekąsek rodem z PRL, czyli chleba ze smalcem, ogórków kiszonych, śledzi i jajek w majonezie.

Organizatorzy zorganizowali także dla uczestników wiele zabaw, konkursów i quizów ze znajomości realiów życia w PRL. Ci, którzy stanęli w szranki konkursowych rywalizacji zmierzyli się z pytaniami dotyczącymi seriali i filmów z okresu PRL, rozszyfrowywali skróty nazw organizacji i przedsiębiorstw z tamtej epoki oraz odgadywali co kryje się pod charakterystycznymi nazwami np. Frania, Rubin,  Saturator itp.

Najmłodsi uczestnicy imprezy uczestniczyli natomiast w konkursie plastycznym „W świecie baśni i bajek z dzieciństwa rodziców  i dziadków”, pojawiły się więc rysunki Bolka i Lolka, Misia Uszatka , Pszczółki Mai i Gąski Babinki.

Nieocenioną wręcz pomocą służyli organizatorom przy sprawnym przeprowadzeniu imprezy Strażacy OSP Sarnów, za co kierujemy do Nich serdeczne podziękowania.

W tym niecodziennym wydarzeniu kulturalny w Sarnowie uczestniczyli min. Wójt Gminy Psary Tomasz Sadłoń z żoną, Radna Gminy Psary Małgorzata Ilona Pasek, Sołtys Sarnowa Zofia Musiał  wraz z Radą Sołecką, Sołtysi Strzyżowic Włodzimierz  Lis i Gródków Tadeusz Majerczyk,  Dyrektor GOK Anna Nagły, Dyrektor ZSP w Sarnowie Małgorzata Barańska, wieloletni Dyrektor Szkoły Muzycznej w Będzinie Grażyna Wikarek-Meus, Instruktor Zespołu „Zagłębianki” Janina Okularczyk wraz z Członkiniami Zespołu, Prezes ZHGP Sekcji Sarnów Andrzej Gęborski, Prezes KGW Barbara Kowalik , Prezes OSP Sarnów Mateusz Smoczyński, Naczelnik tej Jednostki Łukasz Janota oraz Druhny i Druhowie OSP Sarnów.

Impreza trwała do późnych godzin wieczornych a kończąc ją wszyscy uczestnicy czuli niedosyt tańca i wspólnej zabawy więc organizatorzy już planują kolejne, podobne przedsięwzięcie na jesień.

joomplu:7794joomplu:7796joomplu:7797joomplu:7799joomplu:7800