joomplu:7310Z początkiem Nowego Roku w gminnych instytucjach kultury organizowane są noworoczne spotkania i wieczory kolęd. 17 stycznia w remizie OSP w Górze Siewierskiej  noworoczny wieczór zorganizowało tamtejsze KGW oraz zespół Śpiewaczy "Górzanie".  Swoim bogatym programem artystycznym do wspólnego kolędowania zachęcały m.in dzieci ze świetlicy, zespół śpiewaczy oraz Orkiestra  Instrumentalistów Dętych.  Noworoczny koncert swoim występem uświetnił zespół Pedro y Mari, który zgromadzonej publiczności zaprezentował najpiękniejsze polskie i zagraniczne kolędy w dość niecodziennym wydaniu i rytmach.

Zespół w składzie Maria Kudełka, Piotr Kudełka, Oleksandr Balevych, Kosma Kalamarz oraz  Tomas Celis Sanchez- swoim występem  wzbudzili ogromny aplauz wśród publiczności, która gromkimi brawami zachęcała artystów do bisów.  W tym szczególnym spotkaniu uczestniczyli Wójt Gminy Psary Tomasz Sadłoń z żoną, Przewodniczący Rady Gminy Jacenty Kubica, radna gminy Krystyna Kluszczyk, Dyrektor GOK Anna Nagły, sołtys oraz bardzo licznie zgromadzeni mieszkańcy sołectwa.

Spotkanie to było okazją do wręczenie zespołowi "Górzanie"  noworocznego prezentu, który zespołowi wręczyli Wójt Gminy Psary wraz z Przewodniczącym Rady Gminy. GALERIA