joomplu:7291Zgodnie z hasłem tegorocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy „Mierzymy wysoko”, dzięki zaangażowaniu wolontariuszy oraz społeczników udało nam się zebrać niebagatelną kwotę ponad 46 tys. złotych (… i jeszcze nie wszystko zliczono!). Pieniądze te zostaną przekazane fundacji WOŚP z przeznaczeniem na zakup specjalistycznego sprzętu na odziały pediatryczne i geriatryczne w polskich szpitalach.

Punktualnie o godz. 16:00 na placu przed Urzędem Gminy w Psarach rozpoczął się coroczny koncert finałowy połączony ze zbiórką pieniędzy oraz loterią fantową. Każdy za symboliczne 5 złotych mógł wziąć udział w quizie fantowym i otrzymać różnorakie upominki ufundowane przez lokalnych sponsorów, w tym nowoczesny odkurzacz domowy ufundowany przez samorząd Gminy Psary. Jak co roku, koncert był znakomitą okazją, by na scenie przed licznie zgromadzoną publicznością zaprezentowali się młodzi i utalentowani mieszkańcy gminy Psary. Muzycznych atrakcji nie zabrakło. W programie wystąpili uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sarnowie, Szkoły Podstawowej w Dąbiu, Gródkowie, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Strzyżowicach oraz gimnazjum. Ponadto na scenie zaprezentowały się 2 zespoły wokalno-instrumentalne z Ośrodka Kultury w Sarnowie oraz uczestnicy nagrania drugiej płyty Gminnych Talentów: Weronika Harasimiuk, Wiktoria Rozmus, Kamila Zdenkowska oraz zespół Over Sound.

Na zakończenie koncertu o godz. 20:00 w niebo wystrzeliły kolorowe fajerwerki, czyli tradycyjne światełko do nieba. Po muzyczno-tanecznych szaleństwach i wystrzałowym światełku do nieba, przyszedł czas na wręczanie głównych fantów w quizie. Jak co roku nie zawiedli nas sponsorzy, którzy przygotowali dla mieszkańców całkiem sporą pulę wartościowych upominków. W tym roku fanty ufundowali: Wójt Gminy Psary, Urząd Gminy Psary, Salon fryzjerski „Oliwia”, FHU Oliwia – Dąbie Chrobakowe, Restauracja „Zielony Gościniec”, Marcin Cela Auto Klima Serwis, Gospodarstwo Ogrodnicze Tadeusz Mularski,  Supermarket „Karolina”, Kwiaciarnia Państwa Łapanowskich, NZOZ DENTAL, Bank Spółdzielczy, Stacja Kontroli Pojazdów w Psarach, salon fryzjerski NICOLE z Sarnowa, radny Gminy Psary Robert Zieliński, firma NOWBUD – Sebastian Nowak, Restauracja pod Lwem, Państwo Aleksandra i Bogdan Oliwa oraz Pani Aneta Sowul.

Na zakończenie wydarzenia Wójt Gminy Psary Tomasz Sadłoń serdecznie podziękował za pomoc w organizacji V Gminnego Finału WOŚP wszystkim sponsorom, wolontariuszom, pracownikom i uczniom szkół, pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury i Urzędu Gminy, a także strażakom z OSP w Preczowie, którzy co roku pomagają w akcji „światełko do nieba”. GALERIA