Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

joomplu:7182W ciepłe sobotnie popołudnie w Strzyżowicach po raz kolejny odbyło się Święto Pieczonego Ziemniaka. Impreza to z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem mieszkańców nie tylko sołectwa, ale i całej gminy. W tym roku na placu przy remizie OSP bawiła się rekordowa ilość mieszkańców. Ciekawy i bogaty program artystyczny przygotowany na tę okazję, rozpoczął się od występów przedszkolaków i uczniów z ZSP ze Strzyżowic, którzy przygotowali interesujący montaż słowno-muzyczny. 

Po występach dla wszystkich dzieci GOK przygotował konkurencje sportowe, z licznymi nagrodami ufundowanymi przez wójta gminy Psary. W trakcie sportowych zmagań najmłodszych, na scenie zaprezentowała się Dominika Hamera oraz gminne zespoły śpiewacze: Strzyżowiczanie, Nasz Gródków oraz Górzanie. Dopełnieniem spotkania była degustacja tradycyjnych pieczonek, przy których przygotowaniu pomagały członkinie KGW ze Strzyzowic, a w pieczeniu niezastąpieni okazali się druhowie strażacy z OSP Strzyżowice. Imprezę zakończyła wspólna zabawa taneczna.

 

Tegoroczny festyn licznie odwiedzili zaproszeni goście wśród, których znaleźli się wójt gminy Psary Tomasz Sadłoń, sekretarz gminy Psary Mirella Barańska-Sorn, radni Joanna Kruszewska, Jacek Gwóźdź, przedstawiciele parlamentu, posłowie: Anna Nemś, Witold Klepacz, Waldemar Andzel oraz starosta powiatu będzińskiego Arkadiusz Watoła. GALERIA

Strona zrealizowana w ramach projektu z III Osi Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 - „Zwiększenie stopnia oraz poprawa umiejętności korzystania z Internetu, w tym z e-usług publicznych w szczególności realizuje cel stworzenie trwałych mechanizmów podnoszenia kompetencji cyfrowych na poziomie lokalnym” 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej” dotyczący realizacji projektu systemowego pn. „Konwersja cyfrowa domów kultury” - zadanie GOK gminy Psary: goknet-GOK Gminy Psary wita w sieci!