Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

joomplu:691112 kwietnia w gościnnych murach Ośrodka Kultury w Preczowie odbył się wspaniały koncert młodych muzyków należących do Zespołu RoyalBand, zrzeszonych w Stowarzyszeniu Artystycznym „Spectrum”. Na program koncertu złożyło się kilkanaście utworów muzycznych z gatunku jazzu, muzyki filmowej, niektóre z nich to własne kompozycje i aranżacje Zespołu lub Prezesa Stowarzyszenia „Spectrum” Romana Hyli.

Zespół RoyalBand został stworzony na początku 2010 roku przez grupkę przyjaciół z Romanem Hylą na czele. Początkowo był to big band. W takiej formie trwał przez 3 lata. Następnie został przemianowany na kameralny zespół jazzowy. W swojej już 5-letniej historii koncertowali na terenie całego regionu w: Katowicach, Będzinie, Sosnowcu, Dąbrowie Górniczej i wielu innych miejscowościach. W tym roku zespół uświetnił galę sportową AWF w Katowicach. W programie, oprócz standardów jazzowych i muzyki filmowej, ma on własne aranże i kompozycje.

W Preczowie RoyalBand wystąpił w składzie: Mateusz Białas – saksofon altowy; Maciej Kleszcz – saksofon altowy i tenorowy; Piotr Garczyk – saksofon tenorowy, trąbka, tuba; Gabriela Mirek – trąbka; Janusz Gocyła – trębacz; Michał Bzowski – puzon; Agnieszka Wiktorska – flecistka; Paulina Zawadzka – flecistka; Michał Rerak – perkusja; Dominika Hamera; Kinga Kopka; Karol Kopka; Roman Hyla - lider zespołu, pianista, kompozytor i aranżer. GALERIA

Strona zrealizowana w ramach projektu z III Osi Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 - „Zwiększenie stopnia oraz poprawa umiejętności korzystania z Internetu, w tym z e-usług publicznych w szczególności realizuje cel stworzenie trwałych mechanizmów podnoszenia kompetencji cyfrowych na poziomie lokalnym” 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej” dotyczący realizacji projektu systemowego pn. „Konwersja cyfrowa domów kultury” - zadanie GOK gminy Psary: goknet-GOK Gminy Psary wita w sieci!