Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

joomplu:692227 marca w budynku remizy OSP w Psarach odbył się uroczysty koncert muzyki dawnej i sakralnej. Koncert poprzedziła Msza Święta w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Psarach oraz droga krzyżowa ulicami gminy. Na zaproszenie Wójta Gminy Psary – Tomasza Sadłonia, Dyrektor GOK – Anny Nagły i Proboszcza parafii w Psarach – ks. Jana Piekarskiego, w tym niezwykłym warzeniu religijno-kulturalnym wzięło udział bardzo wielu mieszkańców gminy.

Młode artystki: Weronika Jabłońska-Siwiak, Aleksandra Wiwała, Magdalena Werner oraz Paulina Wierdak zaprezentowały publiczności muzykę J.S. Bacha, A. Vivaldiego oraz J.J. Frobergera, grając m.in. na klawesynie, wiolonczeli barokowej i flecie Traverso. Jak podkreślił Wójt Gminy Psary – Tomasz Sadłoń: „Był to pierwszy tego typu koncert w naszej gminie, a jego nastrojowo-liryczny charakter doskonale wpisywał się w zadumę i nostalgię towarzyszącą okresowi Wielkiego Postu”. W trakcie tego wydarzenia Wójt przekazał zebranym najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Oprócz ciepłych słów, mile widziane były również gorące napoje i słodki poczęstunek, które – w ten bardzo chłodny dzień – zapewnił Gminny Ośrodek Kultury Gminy Psary.

Wykonawczynie są młodymi absolwentkami lub studentkami wyższych szkół muzycznych, na swoich kontach mają już wiele występów publicznych, sukcesów i wyróżnień. Są członkiniami stowarzyszenia artystycznego „Spectrum”, a jedna z nich – Paulina Wierdak – jest mieszkanką naszej gminy. GALERIA

Strona zrealizowana w ramach projektu z III Osi Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 - „Zwiększenie stopnia oraz poprawa umiejętności korzystania z Internetu, w tym z e-usług publicznych w szczególności realizuje cel stworzenie trwałych mechanizmów podnoszenia kompetencji cyfrowych na poziomie lokalnym” 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej” dotyczący realizacji projektu systemowego pn. „Konwersja cyfrowa domów kultury” - zadanie GOK gminy Psary: goknet-GOK Gminy Psary wita w sieci!