Tradycyjne zapusty, już na stałe wpisały się w kalendarz gminnych imprez kulturalnych. Co roku przysłowiowe „ostatki” gromadzą mieszkańców, chcących po raz ostatni zaznać karnawałowego szaleństwa. Nie inaczej było w tym roku. We wtorkowy wieczór, 17 lutego, w Świetlicy Wiejskiej w Dąbiu licznie zgromadzeni mieszkańcy, po raz kolejny mogli zobaczyć i wysłuchać specjalnie przygotowanego na tę okazję programu artystycznego. 

 

Tegoroczne zapusty, autorskim przedstawieniem muzycznym pt.: „W karczmie pod Podkową” rozpoczął gospodarz imprezy, zespół „Dąbie”. Pełna humoru i zabawnych dialogów, opowieść o gościach tytułowej karczmy, co rusz wywoływała salwy śmiechu i głośne oklaski zebranej publiczności. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również występy wokalne zaproszonych zespołów. „Strzyżowiczanie” i „Nasz Gródków” zaprezentowały gościom wiązanki największych biesiadnych przebojów, zachęcając publiczność do wspólnego śpiewania. Na zakończenie w kolorowych i wymyślnych strojach, jak na zapusty przystało, na scenę wkroczył zespól „OD...DO...”, który przybliżył wszystkim specyfikę i tradycje zapustów w swoim montażu słowno-muzycznym pt.: „Jedzie zapust”. Po zakończeniu części artystycznej,, wszyscy zgromadzeni mieszkańcy i zaproszeni goście, rozpoczęli wspólną zabawę, która zakończyła się punktualnie z wybiciem północy.

W tym roku koniec karnawału wspólnie z mieszkańcami, obchodzili licznie przybyli goście: Wójt Gminy Psary Tomasz Sadłoń, Sekretarz Gminy Mirella Barańska-Sorn, przedstawiciele Rady Gminy: Małgorzata Pasek, Krystyna Kluszczyk, Krzysztof Dulko i Adam Adamczyk oraz sołtys sołectwa Dąbie Tadeusz Kubik. GALERIA