Czas zimowego szaleństwa za nami. Po dwutygodniowym wypoczynku do codziennych szkolnych obowiązków wrócili najmłodsi mieszkańcy naszej gminy. Jednak tegoroczne ferie z pewnością na długo zapadną w pamięci wszystkich uczestników zajęć, którzy zimowy wypoczynek spędzali w domu. W bogatej ofercie zajęć GOK, dzieci i młodzież mogły skorzystać z licznych, ciekawych warsztatów i zajęć: artystycznych, muzycznych i świetlicowych.

Największym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia plastyczne, ceramiczne oraz malowanie na szkle, prowadzone w Ośrodku Kultury w Gródkowie. Po raz pierwszy, w ofercie zajęć manualnych dla dzieci, pojawiły się warsztaty robienia mydełek, które przyciągnęły rekordową liczbę uczestników, a odbywały się w Ośrodku Kultury w Preczowie. Dla miłośników ruchu i dobrej zabawy GOK przygotował zajęcia taneczne prowadzone w Ośrodku kultury w Sarnowie, a amatorzy komputerów miło spędzali czas podczas warsztatów komputerowych. We wszystkich placówkach GOK prowadzone były zajęcia świetlicowe podczas których, uczestnicy mogli dać upust swoim plastycznym fantazjom, wziąć udział w licznych konkursach, zabawach integracyjnych, a nawet odkryć swoje literacko-teatralne talenty.

Na zakończenie dla chętnych i najbardziej aktywnych podczas zajęć dzieci, GOK zorganizował wycieczkę do Planetarium Śląskiego w Chorzowie. W programie wycieczki oprócz bajkowego seansu pt.: „Podróż małego księcia”, dzieci wzięły udział w krótkiej prelekcji nt. ziemi oraz wszechświata. Zwiedzając chorzowskie obserwatorium na własne oczy mogły ujrzeć największą i jedyną w całej Polsce lunetę soczewkową tzw. refraktor. GALERIA