Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

joomplu:66265 października w Sarnowie, odbyło się Święto Chleba. Zainaugurowała je Msza Święta odprawiona w kościele parafialnym pw. Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza w Sarnowie przez Ks. proboszcza Andrzeja Cieszewskiego. We Mszy uczestniczyli licznie zgromadzeni wierni parafii z Sarnowa, Zespół „Zagłębianki”, oraz pracownicy Ośrodka Kultury i władze samorządowe naszej gminy. Dalsze uroczystości w ramach Święta Chleba odbywały się w godzinach popołudniowych w budynku Ośrodka Kultury. 

 Tutaj, po uroczystym otwarciu Święta przez ks Andrzeja Cieszewskiego i Wójta Gminy Psary Tomasza Sadłonia, przed zgromadzonymi uczestnikami Święta zaprezentowały się Zespoły „Zagłębianki’ i „Strzyżowiczanie”. Wszyscy goście mieli także okazję spróbować  chleba z własnoręcznie przygotowanym przez sarnowskie gospodynie smalcem, wspaniałych ciast także pieczonych przez Członkinie zespołu „Zagłębianki” oraz wielu innych pyszności przygotowanych na tę okazję.  Do wieczora trwała też zabawa taneczna.  Na uroczystości gościli Wójt Gminy Psary Tomasz  Sadłoń,  Radny z Sarnowa Aleksander Jewak, Sołtys Sarnowa Mieczysław Sobczyk  z żoną, Dyrektor GOK Anna Nagły oraz przedstawiciele Akcji Katolickiej – Ewa Urbańska i Grzegorz Bacia, Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych – Józefa Skrzydlak oraz wielu mieszkańców gminy i sołectwa. 

PRZEJDŹ DO GALERII

Strona zrealizowana w ramach projektu z III Osi Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 - „Zwiększenie stopnia oraz poprawa umiejętności korzystania z Internetu, w tym z e-usług publicznych w szczególności realizuje cel stworzenie trwałych mechanizmów podnoszenia kompetencji cyfrowych na poziomie lokalnym” 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej” dotyczący realizacji projektu systemowego pn. „Konwersja cyfrowa domów kultury” - zadanie GOK gminy Psary: goknet-GOK Gminy Psary wita w sieci!