joomplu:6047Pomimo chłodnej i deszczowej pogody w sobotni poranek po raz kolejny w naszej gminie odbyły się uroczyste obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Tegoroczne święto odbyło się w Sarnowie. Uroczystą Mszę Świętą w kościele pw. Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza odprawił ks. proboszcz dr Mirosław Wilk. Po jej zakończeniu, zwyczajowo, korowód z pocztami sztandarowymi przedstawicieli lokalnych organizacji społecznych, gośćmi oraz mieszkańcami przeszedł ulicami Sarnowa do Ośrodka Kultury, gdzie odbyła się część artystyczna.

Podczas uroczystości odśpiewano Hymn Polski oraz Rotę. Głos zabrał również Wójt Gminy Psary Tomasz Sadłoń, który podkreślił w swoim przemówieniu jak ważna dla Polaków jest historia oraz potrzeba obchodzenia tego święta. Na zakończenie Wójt podziękował wszystkim za tak liczne uczestnictwo w tegorocznych obchodach. Po części oficjalnej zgromadzeni goście mieli okazję obejrzeć występy artystyczne przygotowane przez uczniów i przedszkolaków z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 2 z Sarnowa oraz występy gminnych zespołów śpiewaczych: Zagłębianki, Górzanie oraz OD...DO... . Wśród gości zaproszonych, w tegorocznych obchodach udział wzięli: radni Gminy Psary z Przewodniczącym Rady gminy Jacentym Kubicą na czele, wójt gminy Psary Tomasz Sadłoń, zastępca wójta Mirosław Rabsztyn, sekretarz gminy Mirella Barańska – Sorn, skarbnik Joanna Przybyłek, przedstawiciele ZKiBWP , kierownicy i dyrektorzy placówek kulturalno-oświatowych, naczelnicy i strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych gminy Psary, Koła Gospodyń Wiejskich, urzędnicy oraz mieszkańcy gminy.

joomplu:6041joomplu:6049joomplu:6045joomplu:6058joomplu:6056