joomplu:5827IV Gminny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy za nami. .Zgodnie z hasłem tegorocznego koncertu NA RATUNEK licznie pośpieszyli mieszkańcy gminy, dzięki którym nasza gminna wielkoorkiestrową puszka zapełniła się kwota ponad 38,679,00 złotych. Blisko 130 wolontariuszy od wczesnych godzin poranny zbierało datki na fundację Jurka Owsiaka. Punktualnie o godz. 16:00 rozpoczął się quiz fantowy. Każdy za symboliczne 5 złotych wrzucone do puszki otrzymywał fanta, a wylosowany numerek na zakończenie koncertu brał udział w losowaniu nagród, w tym nagrody głównej ekspresu ciśnieniowego ufundowanego przez Samorząd Gminy Psary.

W tym roku sprzedano ponad 900 losów, zatem zainteresowanie mieszkańców oraz chęć pomocy przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Tradycyjnie, jak co roku koncert był znakomitą okazją, aby na scenie przed licznie zgromadzoną publicznością zaprezentowali się młodzi i utalentowani mieszkańcy gminy Psary. Muzycznych atrakcji nie zabrakło. W programie wystąpili uczniowie ZSP w Sarnowie, Szkoły Podstawowej w Dąbiu, Gródkowie oraz ZSP w Strzyżowicach. Ponadto na scenie zaprezentowali się: 2 zespoły wokalno-instrumentalne z Ośrodka Kultury w Sarnowie oraz Weronika Harasmiuk. Nie lada atrakcją tegorocznego koncertu był popisowy występ „Talentów z gminy Psary” grupy młodzieży z naszej gminy, która jest w trakcie nagrania profesjonalnej płyty muzycznej, na której znajdą się najpopularniejsze hity muzyki popularnej jak: Wonderful world, Nothing else matters czy Bring me down. Płyta będzie miała charakter promocyjny, a pomysłodawcą jej wydania był Wójt Gminy Psary – Pan Tomasz Sadłoń. Tuż przed losowaniem nagród głównych, publiczność do czerwoności rozgrzał występ zespołu BLUE SKY.  W swoim repertuarze artyści zaprezentowali największe hity festiwalów Eurowizji, w tym przeboje niezapomnianej Abby. Po muzyczno-tanecznych szaleństwach przyszedł czas na losowanie nagród. Jak co roku nie zawiedli nas sponsorzy, którzy hojnie przygotowali dla mieszkańców całkiem sporą pulę nagród. W tym roku grali z nami: Salon fryzjerski "Oliwia", FHU Oliwia - Dąbie Chrobakowe, "Kwiaciarnia Floo- Art", Restauracja „Zielony Gościniec”, Marcin Cela Auto Klimatyzacja, Salon fryzjerski Olga z Psar, Salon Kosmetyczny Violet, Gospodarstwo Ogrodnicze Tadeusz Mularski, Salon Kosmetyczny „Twój Styl”, Bank Spółdzielczy w Psarach, Supermarket „Karolina”, Kwiaciarnia Pana Marka Łapanowskiego, Zakład Introligatorski pana Marka Gawrona, NOWBUD – Sebastian Nowak, Restauracja pod Lwem, Sklep ogólnospożywczy LEWIATAN oraz Państwo Aleksandra i Bogdan Oliwa. Podobnie jak w zeszłym roku, pomimo zimowej aury, zebrani mieszkańcy mogli poczęstować się gorącym żurkiem ufundowanym przez Zajazd „Zielony gościniec” Pani Justyny Hołubowskiej oraz słodkimi pączkami i babeczkami ufundowanymi przez Ciastkarnie państwa Marzeny i Mariusza Kawiorskich z Dąbia Chrobakowego. Na zakończenie koncertu o godz. 20:00 w niebo wystrzeliły kolorowe fajerwerki, czyli tradycyjne światełko do nieba. Na pożegnanie ciepłe słowa oraz podziękowania wszystkim zebranym mieszkańcom, sponsorom, wolontariuszom oraz zaangażowanym organizacjom przekazał Wójt Gminy Psary – Tomasz Sadłoń.

joomplu:5828joomplu:5815joomplu:5824joomplu:5830joomplu:5839joomplu:5818joomplu:5849