Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

Początek września to tradycyjnie czas dziękczynienia za zebrane plony. W tym roku mieszkańcy gminy obchodzili Święto Plonów 8 września 2013 r. na boisku sportowym LKS Iskra Psary.Dożynki gminne rozpoczęło uroczyste przejścia pochodu spod Urzędu Gminy na płytę stadionu przy dźwiękach muzyki Orkiestry Dętej z Góry Siewierskiej. Następnie zgromadzeni goście wzięli udział w Mszy Świętej, która została odprawiona na stadionie Iskry Psary. Po zakończeniu mszy Gospodarz Gminnego Święta Plonów – Wójt Tomasz Sadłoń powitał wszystkich gości, a na znak rozpoczęcia dożynek wypuszczono białego gołębia, za którym poleciały gołębie hodowców z terenu naszej gminy zrzeszonych w Związku Hodowców Gołębi Pocztowych.

W tym roku swoją obecnością uroczystości dożynkowe zaszczycili: Posłowie na Sejm RP Anna Nemś, Waldemar Andzel i Witold Klepacz, dyrektor biura Senatora Zbigniewa Meresa Janusz Żakowski, Radne Województwa Śląskiego Małgorzata Ochęduszko-Ludwik, Maria Potępa, Wicestarosta Powiatu Będzińskiego Sebastian Szaleniec, Radny Powiatu Będzińskiego Jan Mucha, Zastępca Prezydenta Miasta Będzina Józef Pilch, Burmistrz Siewierza Zdzisław Banaś, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Siewierzu Barbara Bochenek, Dyrektor Biura ARiMR w Będzinie Łukasz Konarski, Dyrektor Powiatowego Zespołu Opieki Zdrowotnej Jacek Kołacz, Dyrektor Powiatowego Domu Dziecka Zenon Piwko, Radni Gminy Psary z Przewodniczącym Jacentym Kubicą na czele, Zastępca Wójta Gminy Psary Mirosław Rabsztyn, Sekretarz Urzędu Gminy Psary Mirella Barańska – Sorn, Skarbnik Joanna Przybyłek, kierownictwo Urzędu Gminy Psary, dyrektorzy gminnych jednostek, księża, sołtysi Prezeski i członkinie Kół Gospodyń Wiejskich, Prezesi i naczelnicy Ochotniczych Straży Pożarnych, Prezesi Lokalnych Klubów Sportowych, Prezesi i członkowie stowarzyszeń i organizacji społecznych.

Jak co roku przedstawiono obrzęd dożynkowy, który zaprezentował Zespół Śpiewaczy „Dąbie”, działający przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Sarnowie. W trakcie obrzędu przepiękny bochen chleba wypieczony z tegorocznych zbóż na ręce Wójta przekazali Starostowie dożynek, którymi byli Państwo Renata i Zdzisław Kamola. Następnie wójt wygłosił przemówienie prezentujące tegoroczne osiągnięcia samorządu gminnego. Na scenie odbyło się również przekazanie koszy dożynkowych, które otrzymali: wójt Tomasz Sadłoń, Przewodniczący Rady Gminy Jacenty Kubica, Ksiądz Jan Piekarski oraz Wicestarosta Powiatu Będzińskiego Sebastian Szaleniec.

Dożynki były również doskonałą okazją do wręczenia odznaki honorowej "Zasłużony dla rolnictwa",pełniącemu tego dnia funkcję starosty dożynek Zdzisławowi Kamoli.

Po części oficjalnej na dożynkowej scenie wystąpił Dziecięcy Zespół Folklorystyczny, zespoły śpiewacze z gminy oraz Kamila Zdenkowska. Po występach artystów z naszej gminy nadszedł czas na koncert Zespołu Folk Band, który roztańczył publiczność. Po godzinie 20 stej na scenie pojawiła się gwiazda wieczoru - zespół Mr Dex, po którym nastąpił długo wyczekiwany pokaz sztucznych ogni. Na zakończenie Gminnego Święta Plonów zabawę taneczną poprowadził Zespół Instrumentalny GOK.

Serdeczne podziękowania składamy sponsorom Gminnego Święta Plonów: Bankowi Spółdzielczemu, Firmie Agro – Borek, Firmie „Aleksandra”- Aleksandra i Bogdan Oliwa, Firmie „Nowbud” Sebastiana Nowaka, Przedsiębiorstwu Wielobranżowemu Aneta Sowul oraz Ciastkarni Kawiorski Mariusza Kawiorskiego.

 

joomplu:5539 joomplu:5538joomplu:5557joomplu:5559

PRZEJDŹ DO GALERII

Strona zrealizowana w ramach projektu z III Osi Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 - „Zwiększenie stopnia oraz poprawa umiejętności korzystania z Internetu, w tym z e-usług publicznych w szczególności realizuje cel stworzenie trwałych mechanizmów podnoszenia kompetencji cyfrowych na poziomie lokalnym” 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej” dotyczący realizacji projektu systemowego pn. „Konwersja cyfrowa domów kultury” - zadanie GOK gminy Psary: goknet-GOK Gminy Psary wita w sieci!