Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

joomplu:5007W niedzielne  popołudnie 19 maja mieszkańcy gminy Psary mieli okazje uczestniczyć w „Święcie Niezapominajki” majówkowym festynie, który przez GOK organizowany był po raz drugi. Impreza odbyła się na placu przy Remizie OSP w Dąbiu, i podobnie jak w zeszłym roku w całości poświecona była tradycji i kulturze ludowej. W bogatym programie artystycznym, na początku zaprezentowali się uczniowie SP w Dąbiu, którzy jako Dziecięcy Zespól Folklorystyczny, zaśpiewali i zatańczyli dla zgromadzonych gości.  

Z kolei swój popis aktorski zaprezentowała druga grupa uczniów, którzy specjalnie dla swojej chorej koleżanki Magdusi Sobczyk, zadedykowali swoje przedstawienie pt. „Bajeczka o zajączku i lisiczce”.  Obydwa występy spotkały się z ogromnym aplauzem ze trony publiczności, która była pod wrażeniem talentów młodych artystów. Miłe akcenty muzyczne zaprezentowały również lokalne zespoły śpiewacze, które aktywnie działają na terenie naszej gminy.  Między występami gminnych zespołów, zebrani mieszkańcy mieli okazję zobaczyć i usłyszeć Zespół Pieśni i Tańca „Zawiercie”, który gościnnie wystąpił z okazji niedzielnego święta. Zespół w barwnych strojach oraz skocznych choreografiach zaprezentował pieśni oraz tańce z różnych regionów polski, w tym folklor regionu zagłębiowskiego. Na tegorocznym Święcie Niezapominajki licznie zjawili się mieszkańcy Gminy Psary  oraz zaproszeni na nią goście:  Przewodniczący RG Jacenty Kubica, Z-ca Wójta Mirosław Rabsztyn, Sekretarz Gminy Mirella  Barańska - Sorn, Radna Gminy Psary Grażyna Polasiak oraz Sołtys Dąbia Tadeusz Kubik. 

 

joomplu:4977joomplu:5004joomplu:4985joomplu:4994joomplu:5008

PRZEJDŹ DO GALERII

 

 

Strona zrealizowana w ramach projektu z III Osi Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 - „Zwiększenie stopnia oraz poprawa umiejętności korzystania z Internetu, w tym z e-usług publicznych w szczególności realizuje cel stworzenie trwałych mechanizmów podnoszenia kompetencji cyfrowych na poziomie lokalnym” 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej” dotyczący realizacji projektu systemowego pn. „Konwersja cyfrowa domów kultury” - zadanie GOK gminy Psary: goknet-GOK Gminy Psary wita w sieci!