Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

joomplu:5241X jubileuszowy Świętojański Festiwal Pieśni i Przyśpiewek Zalotnych przeszedł do historii. W sobotnie popołudnie w na letniej scenie przy Ośrodku Kultury w Preczowie rozbrzmiała muzyka i zaprezentowali się rozśpiewani amatorzy muzyki ludowej i rozrywkowej z powiatu będzińskiego, zawierciańskiego i tarnogórskiego. Na początku, wszystkich przybyłych gości przywitała Dyrektor GOK – Anna Nagły. Wśród zaproszonych osobistości zasiedli: Wójt Gminy Psary Tomasz Sadłoń, Poseł na Sejm Waldemar Andzel, Sekretarz Gminy Psary Mirella Barańska-Sorn, Radni Gminy Psary oraz sołtysi.

Oficjalnego otwarcia tegorocznego festiwalu dokonał Wójt Gminy Psar, życząc jednocześnie wszystkim wykonawcom udanych występów oraz dobrej zabawy.

Z okazji tak wspaniałego jubileuszu, niespodzianką tegorocznego festiwalu był występ Dariusza Nużyńskiego – śpiewaka, tenora opery bytomskiej, któremu akompaniowała pani Zofia Stachura. Festiwal poprowadziła Magdalena Hak. W muzyczne szranki w dwóch kategoriach (soliści oraz zespoły śpiewacze/folklorystyczne) stanęło 23 wykonawców z czego 18 stanowiły zespoły śpiewacze i folklorystyczne. Jury w składzie: Grażyna Wikarek – Mesu, Zofia Stachura, Dariusz Nużyńksi oraz Krzysztof Kudajczyk po wysłuchaniu wszystkich wykonawców przyznało następujące miejsca i wyróżnienia. W kategorii soliści: I miejsce – Angela Wawrzyk, II miejsce Maria Kotuła, III miejsce Lidia Kotuła. W kategorii zespoły śpiewacze i folklorystyczne: I miejsce – Z.F. Wrzos, II miejsce – Wymysłowianki, III miejsce OD...DO... oraz wyróżnienia dla zespołów: Grodźczanie oraz Zagłębianki. W trakcie obrad jury, zebrani goście, wykonawcy oraz mieszkańcy w barwnym korowodzie, przy dźwiękach ludowych pieśni i przyśpiewek udali się nad rzekę, aby dopełnić obrzędu nocy świętojańskiej, czyli wypuścić wianki na rzekę. Po powrocie laureaci tegorocznego festiwalu z rąk Wójta Gminy Psary oraz Dyrektora GOK odebrali nagrody i pamiątkowe dyplomy, po czym wszyscy do późnych godzin nocnych bawili się przy muzyce zespołu instrumentalnego działającego przy GOK w Gródkowie.

Dyrektor GOK Anna Nagły pragnie złożyć serdeczne podziękowania dla druhów strażaków z OSP Preczów za okazaną pomoc oraz zaangażowanie w pomoc przy organizacji jubileuszowego X ŚFPiPZ.

 

joomplu:5212joomplu:5224joomplu:5217joomplu:5213joomplu:5221joomplu:5229joomplu:5239joomplu:5241joomplu:5243joomplu:5247joomplu:5259joomplu:5263joomplu:5262joomplu:5250joomplu:5253joomplu:5237joomplu:5251

PRZEJDŹ DO GALERII

Strona zrealizowana w ramach projektu z III Osi Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 - „Zwiększenie stopnia oraz poprawa umiejętności korzystania z Internetu, w tym z e-usług publicznych w szczególności realizuje cel stworzenie trwałych mechanizmów podnoszenia kompetencji cyfrowych na poziomie lokalnym” 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej” dotyczący realizacji projektu systemowego pn. „Konwersja cyfrowa domów kultury” - zadanie GOK gminy Psary: goknet-GOK Gminy Psary wita w sieci!