Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

joomplu:5159Po raz kolejny obchodziliśmy Święto Narodowe Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W tym roku uroczystości odbyły się w Strzyżowicach. Uroczystości rozpoczęła Msza Święta w Kościele Parafialnym N.M.P. Królowej Świata w Strzyżowicach. Po jej zakończeniu uformowano korowód z Orkiestrą Dętą i pocztami sztandarowymi na czele po czym przemaszerowano do Szkoły Podstawowej w Strzyżowicach.

 

Wśród osób uczestniczących w obchodach znajdowali się: radni Gminy Psary z Przewodniczącym Rady gminy Jacentym Kubicą na czele, wójt gminy Psary Tomasz Sadłoń, zastępca wójta Mirosław Rabsztyn, sekretarz gminy Mirella Barańska – Sorn, skarbnik Joanna Przybyłek, Radny Powiatu Marian Kozieł, ks. dr Sławomir Karaś oraz ojciec Tomasz Struk, naczelnicy i strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych gminy Psary, Koła Gospodyń Wiejskich, urzędnicy oraz mieszkańcy gminy. Podczas uroczystości odśpiewano Hymn Polski oraz Rotę, po czym głos zabrał wójt gminy Psary, który podkreślił w swoim przemówieniu jak ważne dla nas Polaków jest Święto 3 Maja. Po części oficjalnej zgromadzeni goście mieli okazję obejrzeć występy artystyczne przygotowane przez uczniów i przedszkolaków z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego ze Strzyżowic oraz występy zespołów śpiewaczych z terenu gminy. Bez zwątpienia na wszystkich duże wrażenie wywarła grupa przedszkolaków z Przedszkola im. Kubusia Uszatka, która zaprezentowała doskonale wyćwiczony i skomplikowany pokaz taneczny poloneza. Ponadto ciekawy występ zaprezentował również Dziecięcy Zespół Folklorystyczny oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej ze Strzyżowic. Wśród zespołów śpiewaczych na scenie zaprezentowali się Brzękowianie, Górzanie i Strzyżowiczanie.

joomplu:5151joomplu:5144joomplu:5196joomplu:3673

joomplu:5201

PRZEJDŹ DO GALERII

Strona zrealizowana w ramach projektu z III Osi Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 - „Zwiększenie stopnia oraz poprawa umiejętności korzystania z Internetu, w tym z e-usług publicznych w szczególności realizuje cel stworzenie trwałych mechanizmów podnoszenia kompetencji cyfrowych na poziomie lokalnym” 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej” dotyczący realizacji projektu systemowego pn. „Konwersja cyfrowa domów kultury” - zadanie GOK gminy Psary: goknet-GOK Gminy Psary wita w sieci!