joomplu:46841 marca w Ośrodku Kultury w Sarnowie odbyły się gminne eliminacje konkursu recytatorskiego „Mały OKR”. Był to pierwszy etap 58 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, którego organizatorem na szczeblu regionalnym jest ROK w Katowicach, a głównym pomysłodawcą Towarzystwo Kultury Teatralnej. Z roku na rok, konkurs ten cieszy się coraz większym zainteresowaniem uczniów, którzy chętnie biorą w nim udział.

W tym roku w trakcie gminnych eliminacji Jury w składzie:

Teresa Kosmala – Gąsior – przewodnicząca jury, Magdalena Gdesz-Sobczak oraz Katarzyna Duraj członkinie jury po wysłuchaniu 39 młodych recytatorów postanowiło przyznać w kategorii wiekowej klas 0-III - I miejsce Julii Pasamonik ze SP w Dąbiu, w kategorii wiekowej klasy IV-VI - I miejsce Łukaszowi Nalepie ze SP w Strzyżowicach oraz w kategorii gimnazjum – I miejsce Edycie Sobieraj z Gimnazjum w Psarach.

Zgodnie z regulaminem z każdej kategorii jury typuje tylko jednego zwycięzce, który automatycznie kwalifikuje się do reprezentowania Gminy Psary w trackie przesłuchań regionalnych, które odbędą się w Katowicach.