joomplu:4630Tradycyjnie, jak co roku w ostatnim dniu karnawału w Świetlicy Wiejskiej w Dąbiu odbyły się Zapusty. Już po raz trzynasty mieszkańcy gminy mogli wspólnie świętować tzw. „ostatki”. W programie tegorocznych występów artystycznych wystąpili: zespół Nasz Gródków oraz Tęcza działający przy Klubie Emerytów z Psar. Ponadto na zaproszenie Wójta Gminy Psary oraz Dyrektor GOK Anny Nagły swoją obecnością, imprezę uświetnił Zespół „Grodźczanie”, który jest wieloletnim przyjacielem naszej gminy oraz stałym bywalcem gminnych wydarzeń kulturalnych.

Prócz występów wokalnych, na scenie zaprezentował się zespół „Dąbie”, który zaskoczył publiczność premierowym wykonaniem komedii damsko-męskiej „Siła przysięgi”. Występ, pełen humoru, zabawnych dialogów i miłych dla uszu piosenek opowiadający o relacjach damsko-męskich spotkał się z gromkimi brawami i aplauzem ze strony zgromadzonej publiczności.

Po części oficjalnej, rozpoczęła się zabawa taneczna, która trwała do północy. Licznie zgromadzeni mieszkańcy, którzy i w tym roku nie zawiedli swoją frekwencją, szczelnie zapełnili parkiet, korzystając z ostatnich chwil karnawałowego szaleństwa. „Co roku jestem na gminnych zapustach. I co roku organizatorzy przygotowują dla mieszkańców wspaniałą zabawę. Wspólnie z żoną nie możemy się doczekać już przyszłorocznych zapustów” – powiedział jeden z uczestników zabawy.

Wśród zaproszonych gości byli: Przewodniczący Gminy Psary – Jacenty Kubica wraz z Radnymi Rady Gminy oraz Wójt Gminy Psary – Tomasz Sadłoń.

joomplu:4629joomplu:4635joomplu:4644joomplu:4643