joomplu:457413 stycznia już po raz trzeci odbył się Gminny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która w naszym kraju zagrała po raz 21. Tegoroczny dochód z akcji przeznaczony jest po połowie na ratowanie życia dzieci i na godną opiekę medyczną seniorów. Gminny finał odbył się przed Urzędem Gminy w Psarach, gdzie o godzinie 17.00 uruchomiono quiz fantowy i rozpoczęto występy na scenie. W tym miejscu zgromadzili się również wolontariuusze, którzy od samego rana zbierali w terenie datki na Fundację Jurka Owsiaka. Podczas gminnego finału mogliśmy obejrzeć występy: przedszkolaków z Sarnowa, uczestników sekcji artystycznych Gminnego Ośrodka Kultury w Gródkowie, występy uczniów z Sarnowa, Strzyżowic, Dąbia i Gródkowa.

Głównymi gwiazdami na scenie tego wieczora był zespół niezwykle utalentowanego gitarzysty Antoniego Machonia, oraz koncert girlsbandu Clipsy. O godzinie 20.00 podziwialiśmy światełko do nieba, czyli pokaz fajerwerków. Wszyscy zebrani mogli się ogrzać przepysznym żurkiem ugotowanym przez Zajazd Zielony Gościnec z Sarnowa oraz zjeść pyszne ciastka i pączki podarowane przez Ciastkarnię Mariusza Kawiorskiego z Dąbia Chrobakowego, natomiast Gminny Ośrodek Kultury w Gródkowie częstował herbatą oraz kawą.

Pomimo mroźnej pogody w tym roku gminny finał orkiestry cieszył się podobnym zainteresowaniem jak rok temu. W tegorocznym quizie fantowym sprzedało się 600 losów, a głównymi nagrodami w nim były między innymi: kino domowe, smartfon, aparaty fotograficzne, robot kuchenny, minitablet, radiomagnetofon oraz bony na zakupy i usługi. Zakup wszystkich nagród nie byłby jednak możliwy gdyby nie hojność sponsorów wśród, których w tym roku były następujące firmy: Firma Handlowo – Usługowa Transbud – Wulkan Zdzisław Wszoła z Preczowa, Auto Klimatyzacja Marcin Cela z Dąbia, Studio Kosmetyczne Violet z Psar, Sklep Kiermasz z Psar, Kwiaciarnia Marka Łapanowskiego z Psar, Solarium Sun Ice z Psar, Salon Fryzjerski Oliwia z Psar, Firma Handlowo Usługowa Oliwia z Dąbia Chrobakowego, Gminna Biblioteka Publiczna w Psarach, Zakład Introligatorski Marek Gawron, Auto Centrum Zbigniew Stanik, Aqua Park Nemo w Dąbrowie Górniczej,Jarosław Dydak z Supermarketu Karolina, Zakład Bory Malinowskie z Sarnowa, Kwiaciarnia Floo Art z Psar, Firma Handlowo-Usługowo-Produkcyjna "Aleksandra" S.C. Oliwa Bogdan Oliwa Aleksandra, Przedsiębiorstwo Przetwórstwa Drzewnego Gródków, Zajazd Zielony Gościec z Sarnowa, Ciastkarnia Mariusza Kawiorskiego z Dąbia Chrobakowego oraz gminny samorząd i wójt.

W tym roku po raz pierwszy podczas finału WOŚP w Gimnazjum w Psarach odbył się Charytatywny Turniej Koszykówki zorganizowany przez dwa stowarzyszenia: Uczniowski Klub Sportowy Gimnazjum i Sportowa Gmina Psary. Na sali gimnastycznej zaciętą walkę między sobą stoczyła drużyna gimnazjalistów, nauczycieli i absolwentów, a następnie odbył się konkurs rzutów za 3 punkty. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim sponsorom oraz wolontariuszom, którzy wsparli tegoroczny Gminny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Obecnie sztaby uruchomione w naszej gminie zliczają pieniądze, a wiele aukcji jest jeszcze w toku, dokładną kwotę, którą zebraliśmy podczas 21. finału poznamy pod koniec tygodnia.

GOK

joomplu:4583joomplu:4589joomplu:4567joomplu:4591joomplu:4605joomplu:4619joomplu:4612joomplu:4616joomplu:4570