Już po raz siódmy rozbrzmiewały w naszej gminie najpiękniejsze pieśni i piosenki Maryjne. 16 października w Gminnym Ośrodku Kultury w Gródkowie odbyły się przesłuchania wszystkich uczestników zgłoszonych do udziału w VII Regionalnym Festiwalu Pieśni Maryjnych – „Królowej Anielskiej Śpiewajmy”, natomiast 21 października w strzyżowickim kościele pw. NMP Królowej Świata obył się koncert laureatów Festiwalu połączony z wręczeniem nagród i dyplomów.

W tym roku po raz pierwszy zdobywcy I miejsc w poszczególnych kategoriach oprócz dyplomów i nagród otrzymali pamiątkowe statuetki.W tym roku w szranki konkursowej rywalizacji stanęło 19 zespołów i solistów, w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci i dorośli. W sumie przed publicznością na deskach sceny zaprezentowało się ponad stu pięćdziesięciu wykonawców śpiewających pieśni i piosenki na chwałę Matce Bożej Różańcowej. Jury w składzie Grażyna Wikarek-Meus, muzyk wieloletni dyrektor Szkoły Muzycznej w Będzinie, Krystyna Kluszczyk, muzyk, dyrektor Przedszkola w Strzyżowicach, Stefania Urgacz kierownik artystyczny Zespołu „Grodźczanie i Ks. Dr Mirosław Wilk Proboszcz Parafii pw. Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza w Sarnowie miało trudne zadanie, spośród tak wielu doskonałych wokalistów, wybrać kilku tych najlepszych. Ostatecznie w kategorii dziecięco-młodzieżowej I miejsce przyznano Zespołowi w składzie Kamila Zdenkowska, Kamil Adamczyk i Magdalena Szastak z Ośrodka Kultury w Sarnowie, wyróżnienia w tej kategorii przyznano Zespołowi Wokalnemu z klas III i IV Szkoły Podstawowej w Sarnowie oraz Zespołowi „Promyk Nadziei” z Parafii pw. Św, Jadwigi Śląskiej w Rogoźniku. Najlepszym solistą wśród dzieci okazała się Piotr Sadowski z Rogoźnika. W tej kategorii przyznano jeszcze nagrodę specjalną dla najmłodszej wokalistki, otrzymała ją 6-letnia Karolinka Furgalska z Przedszkola im. Misia Uszatka w Strzyżowicach. Wśród dorosłych Zespołów Śpiewaczych I miejsce jurorzy przyznali Zespołowi „Dąbie”, II miejsce otrzymały „Myszkowianki” a III „Wymysłowianki”, obydwa zespoły z sąsiedniej gminy Bobrowniki. W kategorii” dorośli soliści najlepiej zaprezentowała się zdobywając I miejsce Maria Trefon ze Strzyżowic – Członkini Zespołu „Zagłębianki”. Wszyscy laureaci prezentowali wybrane przez siebie piosenki i pieśni Maryjne podczas finałowego koncertu odbywającego się w kościele pw. NMP Królowej Świata w Strzyżowicach 21 października. Tam też otrzymali dyplomy i nagrody. Fundatorami nagród byli Wójt Gminy Psary Tomasz Sadłoń, , ks. Dr Mirosław Wilk - Proboszcz Parafii pw. Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza w Sarnowie, Proboszcz Parafii pw. NMP Królowej Świata w Strzyżowicach ks. Sławomir Karaś, GOK Gminy Psary, Radny Rady Gminy Psary Jacek Gwóźdź. Na uroczystym koncercie laureatów nie zabrakł władz samorządowych naszej gminy, przedstawicieli środowisk katolickich, szkół, przedszkoli i instytucji kultury. Licznie przybyli też mieszkańcy gminy Psary i sąsiednich gmin, których przedstawiciele brali udział w Festiwalu. Festiwal Pieśni Maryjnych wpisał się już na stałe do kalendarza imprez kulturalno-religijnych naszej gminy, co roku odbywa się w strzyżowickiej Świątyni, gdzie narodziła się jego idea.

joomplu:4291joomplu:4297joomplu:4308

joomplu:4293joomplu:4306