29 września w Świetlicy Wiejskiej w Brzękowicach odbył się Turniej Latawców i Miniszybowców. Już dziesiąty raz mieszkańcy gminy mieli okazję podziwiać wspaniałe, latające maszyny. Jury, w składzie: Tomasz Sadłoń – Wójt Gminy Psary, Teresa Kosmala-Gąsior – Radna, Anna Nagły – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, oceniało nie tylko estetykę wykonania i materiały z jakich latawiec był zrobiony, ale także czy wzbił się w powietrze i jak długo był w stanie polecieć.

Kiedy tylko zakończyła się rywalizacja uczestników, pod niebo wzbiły się wspaniałe modele latających samolotów, które zachwyciły zebraną widownię. Na zakończenie plenerowych atrakcji, wszystkich zebranych zaskoczył pokaz kunsztu latania na motolotni. Idealna pogoda umożliwiła wspaniałą widoczność i sprawiła, że wszyscy zebrani zapragnęli wzbić się w powietrze. Wręczanie pucharów i nagród dla wszystkich uczestników odbyło się w Remizie OSP w Brzękowicach. Pan Wójt osobiście pogratulował uczestnikom,a także podziękował zaangażowanym w organizację tego wspaniałego święta i zaprosił wszystkich do udziału w przyszłorocznym Turnieju.

joomplu:4191joomplu:4151joomplu:4149joomplu:4207joomplu:4211