Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

30 września , w Sarnowie uroczysto obchodzono Święto Chleba. Zainaugurowała je Msza Święta odprawiona w Kościele Parafialnym pw. Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza w Sarnowie przez ks Proboszcza dra Mirosława Wilka. Podczas Mszy Ksiądz Proboszcz uroczyście poświęcił okazały bochen chleba, którym częstowano później uczestników Święta. O godz. 16.00 w Ośrodku Kultury rozpoczęło się wspólne sołeckie świętowanie. Przed publicznością zaprezentowały się Zespoły „Zagłębianki”z  Sarnowa i „Od Do” z Preczowa.

Podczas całej imprezy gospodynie z KGW Sarnów częstowały wszystkich przybyłych tradycyjnym chlebem ze smalcem własnoręcznie przygotowanym oraz kiszonymi ogórkami i pysznymi, słodkimi wypiekami.  Zwieńczeniem Święta Chleba była zabawa taneczna, która trwała do późnych godzin wieczornych. Na zaproszenie organizatorów, czyli KGW Sarnów, Zespołu „Zagłębianki” i GOK Gminy Psary odpowiedziały władze samorządowe Gminy Psary Wójtem Gminy Psary Tomaszem Sadłoniem na czele, przedstawiciele sołectwa Sarnów, organizacje pozarządowe, reprezentacje instytucji z terenu gminy oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy gminy Psary. Święto Chleba odbywało się w Sarnowie już po raz trzeci.

Strona zrealizowana w ramach projektu z III Osi Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 - „Zwiększenie stopnia oraz poprawa umiejętności korzystania z Internetu, w tym z e-usług publicznych w szczególności realizuje cel stworzenie trwałych mechanizmów podnoszenia kompetencji cyfrowych na poziomie lokalnym” 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej” dotyczący realizacji projektu systemowego pn. „Konwersja cyfrowa domów kultury” - zadanie GOK gminy Psary: goknet-GOK Gminy Psary wita w sieci!